Alice Bendova | zdroj : foto-report.cz
Zdroj: foto-report.cz

Alice Bendová pochází z Prahy. Vystudovala střední umělecko-průmyslovou školu v Praze na Žižkově, obor nábytek a interiéry. Odmaturovala v roce 1992 a poté pracovala v galerii módní návrhářky Heleny Fejkové, kde si jí všiml fotograf Jadran Šetlík.

Alice Bendová natočila několik televizních reklam a v 19 letech se začala se věnovat modelingu. Účinkovala v epizodních rolích v českých i zahraničních filmech a seriálech. Zahrála si v kanadském filmu The Immortal (1998), v německém seriálu John Sinclair (1998), v německém filmu Studená válka (1998) nebo v americkém filmu Lovely Bleading (1999). Čeští diváci ji znají ze seriálů Hop nebo trop a Bazén nebo z filmů Báječná léta pod psa (1996) a Duše jako kaviár. Kvůli rolím atraktivních, svůdných a vypočítavých žen je Alice Bendová mnohými považována za nejvíce sexy herečku České republiky. Zahrála si také ve velmi oblíbeném televizním seriálu Velmi křehké vztahy (Rodinná pouta) a objevila se i v celovečerním filmu Sametoví vrazi.

V současné době začala Alice Bendová také moderovat – v televizi Óčko uvádí pořad Trendy face, který se zabývá změnou vizáže. V roce 2007 se Alice Bendová stala spolumajitelkou masážního salonu ZEN Asian Wellness. Sama má thajské masáže velmi ráda a často na ně se svým manželem chodí.

Alice Bendová je od roku 2004 vdaná za o dva a půl roku mladšího Václava Bendu, kterého potkala v roce 1998 a mají spolu dvě děti. Poslední dobou se ovšem nad jejím manželstvím stahují mraky a spekuluje se o rozvodu.

Mezi koníčky Alice Bendové patří zvířata – zejména psi, jízda na koni, tenis a snowboard. Jejím nejoblíbenějším filmem je Přelet nad kukaččím hnízdem. Většina lidí ji ze seriálů zná jako nepříjemnou potvoru, ale ve skutečnosti je milá, usměvavá a sympatická.

 

Mohlo by Vás zajímat

Rok 2011 jsme zakončili nejhorším možným způsobem, mrzí brankáře Petra Čecha.

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.