Anastacia
Zdroj: Profimedia

Anastacia se narodila v Chicagu herečce Diane Hurley a Robertovi Newkirkovi, který působil jako klubový zpěvák. Jako teenager, se po odchodu otce od rodiny přestěhovala s matkou do New Yorku. Na Manhattanu začala chodit do speciální školy, která se vyznačovala individuálním přístupem ke studentům a také tím, že ji navštěvovaly děti slavných rodičů.

Anastacia měla v mládí velký koníček – tanec ve stylu freestyle. Tančila i přesto, že jí byla ve třinácti letech nalezena nepříjemná Crohnova choroba (zánětlivé poškození konečného úseku tenkého střeva). Na počátku kariéry Anastacia působila jako tanečnice. Začala se pravidelně objevovat v pořadu Club MTV. V roce 1999 se na MTV pořádala soutěž talentů The Cut. Anastacia sice nevyhrála, ale porotce nakolik ohromila, že jí dali možnost nahrát desku. Smlouvu podepsala téhož roku v březnu s Epic Records.

Debutové album Not that kind vydala v roce 2000 a sama napsala 75% písní. Její specifické zabarvení hlasu připomínající styl R&B posluchače velmi zaujalo a deska měla obrovský úspěch téměř po celém světě. Hned následujícího roku natočila Anastacia druhé album Freak of Nature, ale úspěchu první desky nedosáhla. Poté se Anastacia dala dohromady s Shakirou, Cher, Dixie Chicks a Celine Dion. Společně nazpívaly pro televizní stanici VH1 píseň Love is a crime. Tato píseň okamžitě vzlétla v žebříčcích popularity a Anastacia byla vybrána, aby nazpívala oficiální hymnu pro Mistrovství světa ve fotbale 2002.

Její další album vyšlo v roce 2004 s názvem Anastacia a spolupracovalo na něm několik dalších vynikajících zpěváků, zpěvaček i skupina P.O.D. Toto album se opět vyšplhalo na nejvyšší příčky světových hitparád. Čtvrté a zatím poslední album vydala Anastacia pod názvem Pieces of a dream. Na něm si zazpívala duet I belong to you s výborným zpěvákem Erosem Ramazzottim. Tento hit opět obsadil přední příčky hitparád téměř všech Evropských zemí.

Anastacia finančně pomáhá dětem z dětských domovů a angažuje se v boji proti AIDS. Má za sebou také několik vztahů, z nichž nejdelší byl šestiletý s Shawnem Woodsem. Toho Anastacia přistihla, když ji podváděl a rozešli se. Přesto o něm ale později řekla, že to byl muž jejího života.

 

Mohlo by Vás zajímat

Alice Bendová se z rozpadu manželství nehroutí a dál pracuje jako dříve.

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.