Avril Lavigne
Zdroj: Profimedia

Avril Lavigne, celým jménem Avril Ramona Lavigne, se narodila 27. září1984 ve městě Belleville v kanadské provincii Ontario. Má dva sourozence, mladší sestru a staršího bratra.

Její hudební talent se projevil už ve dvou letech, když zpívala v kostelním sboru ve svém rodném městečku. V třinácti letech už Avril Lavigne hrála na kytaru a začala skládat své vlastní písně.

Jako první objevil talent Avril Lavigne producent Antonio L.A. Reid. V šestnácti letech tak Avril odjela do New Yorku a podepsala smlouvu s Arista Records. Tato spolupráce však nevydržela dlouho, protože Avril Lavigne se chtěla více podílet na tvorbě písní, které zpívá.

To jí umožnil až odjezd do Los Angeles a spojení s producentem a skladatelem Cliffem Magnessem. S ním Avril Lavigne natočila singl Complicated, který se ihned stal velkým trhákem. Vznik debutového alba Let go na sebe nenechal dlouho čekat. Vyšlo v roce 2002 a už po pěti týdnech se stalo platinovým. Rovněž její druhé album Under my skin zaznamenalo velký úspěch.

Avril Lavigne nezpívá sama, ale má svou vlastní kapelu, kterou kromě ní tvoří čtyři muži. Na kytaru hrají Jesse Colburn a Evan Taubenfeld, na bicí Matthew Brann a na bas kytaru Mark Spicoluk. Úspěch Avril Lavigne je spojen nejen s jejím velkým hudebním talentem, ale také s image divoké skejtařky a punk-rockerky. Díky této image si na světě získala spoustu příznivců, a to především z řad teenagerů.

V průběhu roku 2005 se život Avril Lavigne výrazně změnil. Přestala být divokou a nevázanou puberťačkou a začala žít umírněný život. Vlasy si odbarvila na blond a nechala se fotit do módních časopisů. To, co předtím jako rebelka Avril Lavigne kritizovala, se nyní stává jejím životním stylem a řada fanoušků se od ní kvůli tomu odvrací. V roce 2005 se také na dovolené v Benátkách zasnoubila se svým přítelem, frontmanem skupiny Sum 41, Deryckem Whibleyem, za kterého se o rok později 15. července 2006 vdala v kalifornském pobřežním městě Montecito. V září 2009 se po téměř čtyřech letech rozešli.

V roce 2006 byla zařazena časopisem Canadian Business Magazine na sedmou příčku žebříčku nejvlivnějších Kanaďanů v Hollywoodu. V roce 2007 se v kinech objevil její první film Fast Food Nation, který je o nezdravém stravování američanů.

Roku 2010 založila Avril vlastní nadaci (The Avril Lavigne Foundation). Nadace Avril Lavigne R.O.C.K.S. na podporu dětí a mládeže žijící s vážným onemocněním a zdravotním postižením.

 

Mohlo by Vás zajímat

Eva Longoria byla považována za nejošklivější ze svých čtyř sester!
  1. kristýna Hulíková

    kde bydlíte