Brad Pitt
Zdroj: Profimedia

Brad Pitt, vlastním jménem William Bradley Pitt, se narodil 18. prosince 1963 v Shawnee v Oklahomě do tradiční katolické rodiny. Jeho otec Bill vlastnil přepravní společnost a matka pracovala jako poradkyně ve škole. Byl nejstarší ze tří sourozenců – jeho bratr se jmenuje Doug a sestra Julie.

Brad Pitt navštěvoval střední školu Kickapoo High School, kde se projevoval jako aktivní student. Dále pokračoval na vysoké škole University of Missouri, obor Žurnalistika a reklama. Studia však opustil a rozhodl se prosadit jako herec.

Ze začátku vystřídal různá zaměstnání, živil se např. jako řidič či stěhovák, dokonce se převlékal do kostýmu velkého kuřete. Jeho první malé role byly v seriálu Dallas a ve filmech Země Nikoho (No Man’s Land) a Less Than Zero z roku 1987. V roce 1991 zazářil v roli zloděje J. D. ve filmu Thelma and Louise, který režíroval Ridley Scott. Následným účinkováním ve filmech Teče tudy řeka (A River Runs Through It) a Interview s upírem (Interview With The Vampire) si vysloužil značnou chválu a publicitu.

V roce 1995 se Brad Pitt objevil po boku své tehdejší přítelkyně Gwyneth Paltrow ve filmu Sedm (Se7en) a v tomtéž roce kvůli roli ve filmu 12 opic (Twelve Monkeys) odmítl nabídku hrát po boku Toma Hankse ve filmu Apollo 13. Za roli Jeffreyho Goinese v 12 opicích získal Brad Pitt Zlatý globus a nominaci na Oskara za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Velký úspěch slavil Brad Pitt s filmem Sedm let v Tibetu (7 Years In Tibet) v roce 1991, kvůli tomuto filmu má však zakázaný vstup do Číny. Dále zazářil jako Tyler Durden ve filmu Klub rváčů (Fight Club). Další filmy, ve kterých Brad Pitt prokázal své herecké nadání jsou Podfuck, Mexičan, Dannyho parťáci, Troja, Mr. & Mrs. Smith a Babel.

Brad Pitt se v roce 1997 rozešel s Gwyneth Paltrow a roku 1999 se oženil s Jennifer Aniston, známou hlavně ze seriálu Přátelé. V roce 2005 oficiálně oznámili rozchod a zažádali o rozvod. Nedlouho poté se po jeho boku začala objevovat herečka Angelina Jolie. V roce 2006 se jim narodila dcera Shiloh Nouvel, později pak dvojčata Knox a Viviane. S Angelinou má ještě další tři adoptované děti Maddoxe, Paxe a Zaharu.

Mohlo by Vás zajímat

Teorii o tom, že Elvis Presley stále žije, údajně potvrzuje celá řada důkazů a jedním z nich je nahrávka, na které prý zní Presleyho hlas z telefonního záznamníku - dlouho po oficiálním datu jeho smrti.

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.