Britney Spears
Zdroj: Profimedia

Britney Spears se narodila 2. prosince 1981 ve městě McComb, Mississippi a vyrůstala v Kentwoodu v Lousianě. Britney od svých čtyř let zpívala v místním kostele, byla výbornou gymnastkou a vyhrávala různé soutěže. Působila v místní taneční skupině Revue, a když bylo Brit osm let, odjela do Atlanty na konkurz do Disneyova Mickey Mouse klubu. Tam neuspěla, protože podle tvůrců tohoto pořadu byla příliš mladá na to, aby v něm mohla vystupovat. Všiml si jí ovšem jeden z producentů a pomohl jí najít agenta v New Yorku.

Několikrát po sobě strávila letní prázdniny na škole Professional Performing Arts School a hrála v několika nekomerčních reklamách. Doprovázela ji její matka a mladší sestra Jamie Lynn Spears, která také působí jako herečka a zpěvačka.

Od svých jedenácti let působila Britney v Disneyově Mickey Mouse klubu. V letech 1993 a 1994 se při natáčení dětské show potkala s dalšími budoucími hvězdami jako jsou Justin Timberlake, Joshua Chasez, Keri Russell, Christina Aguilera nebo Ryan Gosling.

Po zrušení Mickey Mouse klubu začala Britney Spears studovat střední školu doma v Luisianě. Za rok ale znovu odjela do New Yorku, kde ji objevil producent Eric Foster White, jenž pracoval také s Boyzone, Hi-Five a Whitney Houston.

Začátkem roku 1998 tak vzniklo debutové album Baby One More Time, které začalo slavit úspěchy po celém světě. Britney Spears zvolila image školačky-Lolitky, s hnědými vlasy oblečená do školní uniformy. A když ve svých 17 letech podstoupila plastickou operaci poprsí, její fotky z časopisu Rolling Stones vzbudily velké pozdvižení.

Po úspěšném turné s názvem Crazy 2K Tour vydala Brit druhou desku s názvem Oops!… I Did It Again, která se okamžitě dostala na první příčky stejně jako ta předchozí. Za svá alba obdržela spoustu cen MTV Award, Billboard Music Award a American Music Award.

V roce 2000 vydala se svou matkou knihu Ze srdce do srdce a o rok později druhou Matčin dar. Její vystoupení vzbuzovala velký zájem – Britney vystupovala spoře oblečená, na MTV Video Music Awards přišla dokonce omotaná hroznýšem.

V listopadu roku 2001 spatřilo světlo světa její třetí album nazvané Britney, které se hned vyhouplo na první místa, ale v prodejnosti na alba předchozí nedosáhlo.

Na začátku roku 2002 přišel do kin první film s Britney Spears Croassroads, který během prvního víkendu filmové hitparády navštívily davy lidí, úspěch u diváků ani u kritiky ovšem nezískal. Za tento film obdržela Britney dokonce cenu Razzie Award pro nejhorší herečku.

Dlouhou dobu si Britney pěstovala pěstovala image panny, která svůj první sex hodlá prožít až o svatební noci. Tento její obraz se začal rozpadat během jejího vztahu s Justinem Timberlakem. Jejich vztah trval až do roku 2002, tedy čtyři roky. Jejich rozchod byl velmi medializován a opředen všelijakými domněnkami a dohady médií i fanoušků.

Po přestávce se Britney objevila až v srpnu 2003 při udělování cen MTV Video Music Awards. Tam vystoupila společně s Madonnou, Christinou Aguilerou a Missy Elliot. Britney a Christina Aguilera zazpívaly Madonnin známý hit Like a Virgin a vášnivý polibek Brit s popovou královnou rozvířil hladinu showbussinesu.

18. září 2004 se Britney provdala za tanečníka Kevina Federlina v Hollywoodském studiu. O rok později se Britney a Kevinovi narodil syn Sean Preston a o rok později druhý syn, který dostal jméno Jayden James. Nedlouho po jeho narození však Britney požádala o rozvod a o svěření obou synů do své péče.

Následovala série kolapsů a alkoholových výstřelků, během kterých si například oholila hlavu nebo byla vyfocena bez kalhotek. Situace vygradovala tak, že soud dokonce jednal o odebrání jejích synů. V současné době se dala zpěvačka opět dohromady a snaží se o návrat na pódia.

Mohlo by Vás zajímat

Zpěvačka Gwen Stefani odmítá pracovat v neděli, protože se chce plně věnovat své rodině.

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.