Bruce Willis
Zdroj: Profimedia

Bruce Willis se narodil 19. března v Idar-Oberstein v Západním Německu. Jeho otec byl Američan, matka Němka. V roce 1957 odjel otec s celou svou rodinou zpět do Ameriky, konkrétně do Penns Grove ve státě New Jersey. Již na střední škole byl Bruce Willis členem dramatických kroužků.

Poté co dokončil střední školu, nechtěl studovat a věnoval se chovatelství ovcí na farmě v Alabamě. Za nějaký čas Willis tuto práci opustil a začal se život hraním na harmoniku v barech a hrát. Také byl členem R&B kapely „Loose Goose“. Jednu dobu se Bruce Willis také živil jako hlídač chemické továrny. Brzy toho však nechal a přihlásil se do dramatického kurzu na Montclairské státní univerzitě. Začal obcházet konkurzy, natočil pár reklam, mimo jiné i na džíny Levis 501, a hrál v divadle.

Slavným se Bruce Willis stal po filmu Moonlighting, který natočil v roce 1985. V tomto filmu ztvárnil postavu detektiva pracujícího v soukromé detektivní kanceláři. Pro úspěšnost na tento film navazoval i stejnojmenný seriál, za který získal cenu Emmy.

V roce 1987 si Bruce Willis zahrál po boku Kim Bessinger ve filmu Schůzka na slepo. Pak přišla slavná role Johna McClanea v sérii tří filmů Smrtonosná past 1, 2 a 3, díky které se zařadil mezi milionáře.

Mezi další úspěšné filmy Bruce Willise patří krimi Poslední skaut (1991), katastrofický film Armagedon (1998), sci-fi Pátý element (1997), černá komedie Smrt jí sluší (1992),

Šestý smysl, Dvanáct Opic nebo Pulp Fiction.

Dále se Bruce objevil i ve válečných filmech Hartova válka nebo Slzy slunce. V roce 2005 si zahrál ve filmovém zpracování jeho oblíbeného komixu Sin City, kde ztvárnil roli Johna Hartigana, který je policistou na konci kariéry a jeho posledním úkolem se stane zachránit jedenáctiletou dívkou Nancy před pomateným synem senátora.

Bruce Willis byl ženatý s herečkou Demi Moore a má s ní tři děti: Rumer Glenn (1989), Scout Laurie (1991) a Tallulah Belle (1994). Jeho druhou manželkou je mladá modelka Emma Hemming.

Mohlo by Vás zajímat

Anna K chce po svém úspěšném uzdravení i nadále pokračovat v osvětě týkající se rakoviny prsu.

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.