Carmen Electra
Zdroj: Profimedia

Carmen Electra, vlastním jménem Tara Leigh Patrick, se narodila 20. dubna 1972 v městečku White Oak, v Ohiu. Má irské, německé, mexické a indiánské předky. Její rodinu provázela jedna tragádie za druhou – matka Patricia, pěvkyně, podlehla nádoru v mozku a její starší sestra zemřela na infarkt.

Electra navštěvovala školu pro tvůrčí a herecká umění v Cincinnati, Princenton High School v Sharonville, a také velmi krátce Walnut Hills High School. Když se přestěhovala do Kalifornie, seznámila se se zpěvákem Princem. Ten ji přesvědčil, aby změnila jméno na Carmen Electra. Její pseudonym je vybrán ze dvou jmen: z Bizetovy opery Carmen a ze Sofoklovy hry Electra.

Ačkoliv Elektře pomáhal v propagaci jeho a jejího nového alba samotný Prince, její hudební kariéra skončila bídně. Singl Go-Go Dancer se stěží dostal do vysílacího času na MTV. A když šel její první hit na pulty v roce 1992, téměř se neprodával.

V roce 1995 se začala Carmen Electra objevovat v různých televizních programech a v květnu 1996 nafotila své první akty pro časopis Playboy. To vedlo k tomu, že se začala více objevovat v televizi, například v seriálu Pobřežní hlídka (obsazena od 1997–1998).Carmen se také objevila v několika filmech, jako Good Burger (1997), The Mating Habits of the Earthbound Human (1999), v hororové parodii Scary Movie (2000) a Scary Movie 4 (2006) a dalších. Všechny její filmy však byly kritikou strhány. Pravidelně vystupovala také se skupinou The Pussycat Dolls jako tanečnice.

Ve vztazích to má Carmen Electra jako na horské dráze. Nejpikantnější byl její vztah s basketbalovou hvězdou Dennisem Rodmanem. Vzali se v roce 1998 a rozešli se jen 9 dní poté. Rodman prohlašoval, že nebyl během svatby v dobrém duševním stavu. Svatba byla nakonec anulována. Později měla krátký milostný románek s Tommy Leem, ex-manželem Pamely Anderson.

Po neúspěšném manželství našla Carmen své útočiště v malých filmových rolích. V roce 2001 se Carmen Electra objevila v Get Over It, Perfume a Sol Good, následující rok v Whacked! a Rent Control.

V roce 2003 se znovu provdala za bývalého kytaristu skupiny Red Hot Chili Peppers Davea Navarro. Ovšem i toto manželství skončilo v roce 2007 rozvodem. V současné době chodí s Robem Pattersonem, kytaristou skupiny Korn.

Mohlo by Vás zajímat

Gipsy.cz si jako první a zřejmě jediná česká kapela zahrála na největším festivale na světě Glastonbury.
  1. Marcel

    Carmen Electra to je hodně slušný nástroj.