Daniel Radcliffe
Zdroj: Profimedia

Daniel Radcliffe se narodil 23. července roku 1989 ve Fulhamu, v Londýně. Zajímavostí o jeho rodičích je, že zatímco jeho matka je židovka, jeho otec byl vychován jak protestant.

Jeho úplně první krůčky k televizi vedly přes film. Roku 1999 ztvárnil mladého Davida Copperfielda ve stenojmenném snímku David Copperfield, snímek byl natočen podle novely Charlese Dickense. Jeho hvězdná kariéra nabrala však na rychlosti až o rok později. V roce 2000, kdy byl vybrán pro roli Harryho Pottera.

V roce 2001 natočil Daniel Radcliffe televizní film Krejčí z Panamy (The Tailor of Panama), v němž si hlavní roli zahrál Pierce Brosnan. Téhož roku vznikl první díl série o Harry Potterovi, Harry Potter a Kámen mudrců. Tento fantazy snímek, který lámal rekordy v návštěvnosti, si získal diváky po celém světě. Daniel Radcliffe se stal světovou hvězdou filmové scény.

Následující rok bylo natočeno pokračování série o Harry Potterovi s názvem Harry Potter a Tajemná komnata, v roce 2004 diváci mohli shlédnout třetí díl o kouzelnickém učni s názvem Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Zatím posledním dílem uvedených do kin je Harry Potter a Ohnivý pohár (2005). Letos v červenci se očekává pátý díl této série s názvem Harry Potter a Fénixův řád. Během této hvězdné série, si stihnul Daniel Radcliffe odskočit natočit film December Boys, který bude mít světovou premiéru letos v srpnu (2007).

Daniel Radcliffe navštěvoval Sussex House School, která je určena jen pro chlapce. Od roku 2006 začal úspěšně studovat na City of London School, současně však požádal o přerušení na akademický rok 2006/2007. Mezi jeho koníčky patří hra na baskytaru a je také fanouškem punk rockové muziky. Daniel Radcliffe má širokou škálu oblíbených kapel, od Sex Pistols až po Hope of teh States. Kromě hudby má Daniel Radcliffe rád fotbal, fandí klubu Fulhalm Football Club.

V současné době prožívá vztah s o dva roky starší Rosane Coker. Dokonce již plánují svatbu.

Mohlo by Vás zajímat

Zpěvačka Shakira navzdory svému vysokému IQ, které dosahuje ke 140, nevystudovala žádnou vysokou školu.

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.