Elvis Presley
Zdroj: Profimedia

Slavný Elvis Presley se narodil v malinkém domečku v Tupelu v Mississippi. Měl mít i dvojče, bratra Jesse Garona Presleyho, ten ovšem zemřel při porodu.

Elvis Presley přežil velmi ničivé tornádo, které tenkrát zabilo 233 lidí, když mu byl rok a něco. Rodina, ve které vyrůstal, byla velmi chudá. Jedním z důvodů bylo i to, že ani jeden z jeho rodičů neměl dodělanou ani základní školu. Museli tak dělat samé podřadné a málo placené práce. To nic ovšem neměnilo na tom, že svého jediného syna velmi ochraňovali a milovali. Avšak když byly Elvisovi tři roky, odsoudili jeho otce k tříletému vězení za padělání šeku z hodnoty 3 dolarů na 8. V roce 1941 nastoupil Elvis Presley do základní školy, kde se stranil lidí a s nikým nenavazoval žádné kontakty.

V roce 1948 se rodina Preslyových odstěhovala do Memphisu, Tennessee, kde Elvis Presley v roce 1953 absolvoval střední školu. Jednou přišel do nahrávací společnosti Sun Studios a nahrál tam dvě písně za 3 a čtvrt dolaru. Demo nahrávku pak dal své matce k narozeninám. Nahrávky se zalíbili zakladateli společnosti Sun Studios Samu Phillipsovi a Elvis Presley zahájil svou hvězdnou kariéru.

V roce 1956 přešel Elvis Presley ke společnosti RCA. Mezinárodní hvězdou se pak stal po vydání hitu Heartbreak Hotel, který se dostal na první příčky hitparád v Americe i Anglii. Stejně úspěšné pak bylo i album s názvem Elvis Presley. V tom samém roce se objevil i ve filmu s názvem Love me tender. V té době se po vydaných písních a albech stává idolem dospívající populace a vydává další nesmrtelné písně.

V březnu roku 1958 musel Elvis vstoupit do armády. Na popularitě mu to ovšem neubralo a po roce a tři čtvrtě se vrátil domů a zpíval další a další hity.

V šedesátých letech Elvis účinkuje v dlouhé řadě filmů, ovšem nevelké kvality. Roku 1967 se oženil, ale o pět let později se se svojí ženou Priscillou rozvedl.

Elvis Presley za svůj život stihl vydat neuvěřitelných 76 alb a kolem stovky jednotlivých singlů. Téměř celý život se mu přezdívalo Král rock´n´rollu, protože tento hudební styl proslavil. Stal se uctívaným hudebníkem, jehož podobizna byla k vidění i na poštovních známkách. Zemřel ve svém sídle v Gracelandu na předávkování drogami.

Mohlo by Vás zajímat

Ačkoli Anna Nicole Smith s manželem Marshallem, devadesátiletým starcem, ani nežila pod jednou střechou, tvrdila, že si ho brala z čisté lásky.

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.