George Michael
Zdroj: Profimedia

George Michael se narodil v severním Londýně 30. srpna 1972. Svou kariéru započal s kapelou The Executive, která ovšem vydržela jen krátce. Slavným se ovšem George stal až po založení skupiny Wham! v roce 1981.

První deska skupiny Wham! Fantastic!, měla okamžitě obrovský úspěch. Objevili se zde hity jako Wake me up before you go-go, Freedom a Last Christmas/Eve¬rything she wants. Jejich druhé album se jmenovalo Make it big a bylo ještě úspěšnější než to první. George Michael také v roce 1985 nazpíval vokály k hitu Davida Cassidyho The last kiss, stejně jako v hitech Eltona Johna Nikita a Wrap her up. V roce 1986 však přišli zvěsti o rozchodu skupiny Wham! a po vyprodaném koncertu na Wembley Stadium se tak stalo.

George Michael se dal na sólovou dráhu. Mezi jeho největší hity patří single Faith ze stejnojmenného úspěšného alba. Píseň Careless Whisper, kterou napsal George Michael, když mu bylo sedmnáct let, se stala jednou z nejhranějších písní desetiletí a v lednu roku 1995 byla v Londýně zvolena jako nejlepší nahrávka všech dob. Ten samý rok byl George Michael zvolen nejlepším zpěvákem.

Známým se stal jeho spor se společností Sony. George Michael se kvůli toho objevil u soudu a žaloval společnost za nedostatečnou podporu jeho druhého sólového alba ve Spojených státech. Nakonec se ovšem se společností Sony usmířil a George Michael s nimi natočil v roce 2004 očekávané album Patience. Prodaly se 3 miliony kopií po celém světě, přičemž v Anglii se v žebříčku alb umístilo na prvním místě, v Austrálii pak na druhém.

O sexuální orientaci George Michaela se dlouho vedly různé spory. Ty vyjasnil George Michael sám tím, že oznámil vztah s brazilským návrhářem Anselmo Feleppou v roce 1991. O dva roky později bohužel Feleppa umírá na krvácení do mozku. Geoge Michael se nevyhnul ani problémům s drogami. Začínal na antidepresivech a marihuaně. Byl několikrát zadržen za přechovávání omamných látek.

V současnosti se potýká se závažnými zdravotnímu problémy, kvůli kterým musel přerušit své turné a byl hospitalizován ve Vídni. Jeho stav byl natolik vážný, že se rodina obávala o jeho život.

Mohlo by Vás zajímat

Modelka Petra Němcová úzkostlivě dbá o svoji postavu.
  1. Oleksandr

    ahhh cant decide. All vioeds would be helpful to me being a new photographer. Gotta go with my instinct- fabric Flow Posing and the Complete Posing Video. Fingers Crossed