Gwen Stefani
Zdroj: Profimedia

Gwen Renée Stefani se narodila 3. října 1969 v Orange County v Kalifornii, kde vyrůstala společně se dvěma svými bratry Toddem a Ericem. Gwen i její bratři byli silně ovlivněni tamější punkovou scénou. Říká se, že Gwen jako malá dostala od babičky sytě rudou rtěnku, kterou se nalíčila, a zalíbilo se jí to natolik, že se výrazně namalované rty staly nedílnou součástí její image a aby měla naprostou jistotu, že její modely budou unikátní, navrhla a ušila si velkou část šatníku sama.

Gwen Stefani vystudovala střední školu, ale studium jí komplikovala dyslexie. Dále ve svých studiích pokračovala na Cal State Fullerton College. Gwen kvůli učení a vztahu ke vzdělávání dost bojovala se svou matkou, která chtěla mít z dcery vzornou studentku. Naopak otec ji podporoval v jejích hudebních ambicích – byl to právě on, kdo ji vzal na koncert jejího tehdejšího velkého hudebního idolu Prince.

Když bylo Gwen Stefani 17 let, přivedl ji její bratr Eric do kapely svých přátel Johna Spence a Tonyho Kanala. John Spence skupinu založil v roce 1987 a pojmenoval ji No Doubt podle své oblíbené průpovídky. Gwen zde působila jako jedna z vokalistek a získávala první větší hudební zkušenosti. Kapelu avšak potkala tragédie hned rok po jejím založení, když si nadějný muzikant John vzal život. Gwen Stefani se pak stala hlavní zpěvačkou kapely.

Trio No Doubt s energickou Gwen Stefani za mikrofonem si brzy získalo popularitu hraním na nejrůznějších akcích a večírcích. Velkým krokem kupředu bylo podepsání kontraktu s Interscope Records v roce 1991 a vydání první desky, pojmenované jednoduše No Doubt, o rok později.

Album The Beacon Street Collection z roku 1995 nesklidilo příliš velký úspěch. Následující CD pojmenované Tragic Kingdom s hity Don’t Speak nebo Just a Girl z podzimu téhož roku již ale znamenalo jednoznačný průlom do žebříčků hudebních hitparád. No Doubt s nepřehlédnutelnou peroxidovou blondýnou Gwen Stefani v čele vydali ještě dvě alba: Return of Saturn (2000) a Rock Steady (2001), poté se skupina jako celek definitivně odmlčela.

Gwen Stefani se po rozpadu No Doubt vydala na sólovou dráhu – vydala zatím dvě alba, a to Love.Angel.Mu¬sic.Baby. (2004) a The Sweet Escape (2006). Působí i jako módní návrhářka s vlastní velmi úspěšnou značkou L.A.M.B.

Mohlo by Vás zajímat

Bývalý "Brouk" Paul McCartney je zapřísáhlý vegetarián.

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.