James Blunt
Zdroj: Profimedia

James Blunt se narodil v anglickém Tidworthu. Jeho otec byl v britské armádě, což ovlivnilo i život Jamese. Absolvoval studia na Královské vojenské akademii v Sandhurstu. Před uvedením svého alba byl důstojníkem britské armády a dokonce sloužil v mírových silách NATO v Kosovu, kde složil jeden ze svých prvních songů Bravery. 9. dubna 2002 na pohřbu Královny Matky Alžběty, byl mezi těmi, kteří nesli rakev.

James Blunt zpívá zvláštní hudební styl, který je směsí jazzu, rocku a soulu a své písně si sám skládá. První singl High, který James vydal, nedosáhl velkého úspěchu. Ten přišel až se třetím singlem You are beautiful, který napsal pro svou bývalou přítelkyni poté, co ji náhodou spatřil v londýnském metru s jiným mužem. Tento song se rychle vyšplhal na vrchol britských hitparád. Po úspěšném startu v rodné Velké Británii se postupně dostal do všech evropských rádií. V létě roku 2006 vystoupil James Blunt i v Praze.

James Blunt zatím vydal dvě alba. V roce 2004 to bylo Back to Bedlam a v roce 2006 Chasing time: The Bedlam session. Mezi jeho největší hity patří již zmiňovaný You are beautiful, Wisemen a Good bye my lover.

V roce 2005 získal v anketě MTV Europe Music Awards cenu za objev roku. V roce 2006 získal v Brit Awards cenu za nejlepší popovou skladbu a za nejlepšího zpěváka roku. V anketě World music award získal zřejmě nejcennější ocenění za největší světový objev roku a za nejlépe se prodávající britské album.

Kromě zpěvu hraje Blunt na řadu hudebních nástrojů, jako jsou například klavír, klávesové nástroje a kytaru.

Mohlo by Vás zajímat

Petr Čech ukázal na koncertě kapely Eddie Stoilow, že umí hrát na bicí.

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.