Jennifer Lopez
Zdroj: Profimedia

Jennifer Lopez se narodila 24. června roku 1970 v Castle Hill, což je část čtvrti Bronx v New Yorku. Již od svých 4 let navštěvovala hodiny tance. O 8 let později, když jí bylo 12 let, začala navštěvovat i hodiny zpěvu. Celou svou školní docházku, včetně střední školy, prožila v silně katolickém prostředí.

Po absolvování střední školy, pracovala Jennifer krátce v advokátní kanceláři. Jeden semestr dokonce studovala na Baruch College, ale již od svého dětství věděla, že její cesta směřuje do showbyznysu, a proto vysokou školu opustila. Kvůli neúspěšnému studiu se pohádala se svou matkou a v 18 letech musela odejít z domova. Z počátku pro ni bylo obtížné sehnat práci jako tanečnice. Později se na ni ale usmálo štěstí a dostala příležitost tancovat v jedné taneční skupině.

Jennifer Lopez dostala úplně první televizní role v seriálu In Living Color, kde vystupovala jako Fly Girl. Následovaly další role ve filmu Havarie letu č. 7, Hotel Malibu, Vlak plný peněz, kde hrál hlavní roli také Wesley Snipes, či film Moje rodina, který vypráví o vystěhovalecké rodině z Mexika. Průlom v herecké kariéře Jennifer teprve čekal v roce 1997, kdy si zahrála hlavní roli ve filmu Selena, ztvárnila v tomto filmu postavu zpěvačky Seleny Quintillany Perezové. Tato role byla tak úspěšná, že se byla nominována na cenu Zlatý Glóbus.

Herecká kariéra tedy nabírala na obrátkách a Jennifer ztvárnila velmi úspěšné role ve filmech jako Zakázané ovoce (1997), Svatby podle Mary (2001) či film Krásná pokojská ( 2002). V roce 2005 si Jennifer Lopez zahrála hned ve dvou filmech: Příšerná tchýně a Žít po svém. Její poslední film uvedený v tomto roce se jmenuje Bordertown, kde si zahrála reportérku listu Chicago, která se vydá napsat článek o sérii vražd mladých dělnic v příhraničním městečku Juarez.

Jennifer Lopez vydala své debutové album v roce 1999 s názvem On the 6, což mělo symbolizovat její život v Bronxu, poblíž linky metra č.6. Album bylo poměrně úspěšné a dostalo se do první desítky v žebříčku prodejnosti Billboard 200. Album obsahovalo hity jako If You Had My Love nebo stejně tak výborný song Waiting for Tonight. Od té doby vydala Jennifer Lopez celkem ještě 6 alb: J. Lo (2001), J to tha L-O!: The Remixes (2002), This Is Me… Then (2002), Rebirth (2005), Como Ama una Mujer (2007), Fifth English studio album (2007).

Vdala se třikrát, poprvé za číšníka Ojani Nou. Její druhý manžel byl známý tanečník Chris Judd, se kterým se seznámila při natáčení videoklipu Love Don’t Cost a Thing. Vzali se v září 2001 a rozvedli se v červnu 2002. Poté se zasnoubila s hercem Benem Affleckem. Jejich vztah byl velmi medializován. Média jim přiřkla přezdívku Bennifer. Svatbu měli naplánovánu na září 2003, ta se ale neuskutečnila, pár se nakonec rozešel. Krátce po rozchodu s Benem Affleckem potkala zpěváka Marca Anthonyho a po čase si ho tajně v roce 2004 vzala. Na konci roku 2007 oznámila, že spolu očekávají narození dvojčat. 22. února 2008 porodila chlapečka Maxe a holčičku Emmu. Dnes už se však také rozešli.

Mohlo by Vás zajímat

Legendární režisér Jiří Menzel se stal otrokem lásky!

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.