Jessica Alba
Zdroj: Profimedia

Jessica Alba se narodila 28. dubna 1981 v Kalifornii. S rodinou se často stěhovali, proto žila jako dítě na mnoha místech – v Mississipi, v Texasu … Nakonec se rodina usadila opět v Kalifornii. Už jako malá holčička chtěla být Jessica Alba herečkou. Ve svých dvanácti navštěvovala herecké kurzy, kde na sebe upozornila a brzo získala své první role.

Jako herečka má za sebou celou řadu rolí. Nenechala se zaškatulkovat do jediného žánru, ale vyzkoušela si jak v komedii tak drama. Debutovala v roce 1994 filmem Všechno je dovoleno (Camp Nowhere). Původně v tomto snímku měla jen malou roli. Ale hlavní hrdinka na poslední chvíli roli odřekla a producenti se rozhodli Jessicu obsadit do hlavní role.

Poté Jessica Alba natočila několik televizních reklam a pár nezávislých filmů. Objevila se také v komediálním seriálu pro mladé Tajuplný svět Alexe Macka (The Secret World od Alex Mack, 1994). Následovala další známa role Mayi v seriálu Delfín Flip (Flipper, 1995). Z tohoto natáčení byla Jessica Alba nadšená, protože natáčení probíhalo v Austrálii a mohla šnorchlovat a hrát si s delfíny v průběhu natáčení.

V roce 1999 si hned ve dvou filmech zahrála hlavní roli – ve snímku Nepolíbená (Never Been Kissed) a Ruka zabiják (Idle Hands) a tím se uvedla již natrvalo do filmového průmyslu a stala se celebritou. Média o ni projevila velký zájem a točila jedno interview za druhým. V roce 2000 Jessica Alba získala roli Chloe ve filmu Paranoid a v televizním sci-fi seriálu Temný anděl (Dark Angel, 2000), kde si zahrála roli Max.

Ztvárnila také roli Nancy ve filmu Sin City (2005), což je adaptace amerického komiksu a zahrála si v něm po boku hvězd, jako je Bruce Willis, Brittany Murphyová a Josh Hartnett. Pak si zahrála v dalším filmu, kterému byl předlohou rovněž komiks. Film se jmenuje Fantastická čtyřka (Fantastic Four) a Jessica Alba tam získala roli Sue, která měla schopnost být neviditelná. Film měl obrovskou návštěvnost v kinech nejen v USA, ale i v Evropě. Za to účinkování ve snímku Into The Blue (2005) se Jessice moc nevyplatilo, protože film byl totální propadák.

Jessica Alba získala cenu magazínu Playboy, protože se umístila mezi 25 nejvíce sexy celebritami a stala se sexy hvězdou pro březen 2006 a její fotografie vyšla na titulní straně magazínu.

Mohlo by Vás zajímat

Dan Bárta se trápí záměrně hladem, tvrdí že vychrtlost v kombinaci s únavou vytváří zvláštní auru.
  1. alda

    Jo jessica alba, to je velmi slušný nástroj.