Johnny Depp
Zdroj: Profimedia

Johnny Depp se narodil 9. června 1963 v Owensboro ve státě Kentucky. Jeho rodina se přestěhovala na Floridu, když mu bylo 7 let. Už v tomto věku začal mít problémy s krádežemi a dokonce i s drogami. Když mu bylo 15 let, rodiče se rozvedli a Johnny opustil školu s vidinou, že se stane rockovou hvězdou. Vystřídal mnoho kapel, mimo jiné The Kids, kteří dokonce dělali předskokany Iggymu Popovi.

Johnny Depp se v roce 1983 oženil s Lori Anne Allison, která pracovala jako filmová maskérka. Tento svazek trval jen 2 roky, ale v jeho životě nastartoval úplně novou kapitolu. Díky Lori se Johnny seznámil s Nicolasem Cagem, který pro něj prostřednictvím svého agenta zařídil roli ve filmu Noční můra z Elm street. Následovala menší role v oscarovém válečném dramatu Četa, ovšem slávu mu vynesla až role detektiva Tommy Hansona v seriálu Jump street 21.

V roce 1990 začal Johnny Depp spolupracovat s režisérem Timem Burtonem a hlavní role ve filmu Střihoruký Edward mu přinesla velký úspěch. Následující snímky si získaly velice pochvalné hodnocení od kritiky, zejména Arizona Dream (1991), Co žere Gilberta Grapea nebo Benny a Joon (oba 1993). O několik let později se Johnny Depp objevil ve sci-fi hororu Astronautova žena (The astrnauts wife) a rovněž v dalším Burtonově snímku Ospalá díra (Sleepy Hollow), kde skvěle ztvární postavu Ichaboda Cranea.

Johnny Depp dále účinkoval v detektivním hororu Z pekla, který se mimo jiné natáčel také v Praze, a také u kritiky nevalně přijatém Kdysi dávno v Mexiku. Velký zlom v kariéře nastal v roce 2003, když Johnny Depp přijal roli kapitána Jacka Sparrowa ve vysokorozpočtovém filmu Piráti z Karibiku. Díky tomuto snímku se z Johnnyho stává doslova megahvězda. Kromě rolí v Pirátech z Karibiku zaujaly v poslední době zejména další snímky Tima Burtona: Karlík a továrna na čokoládu a Mrtvá nevěsta Tima Burtona, kde Depp propůjčil svůj hlas hlavní postavě.

Johnny Depp byl vždy idolem mnoha filmových fanynek. Mezi jeho románky vynikají ty s Winonou Ryder, Jennifer Gray a zejména Kate Moss. V současné době žije Johnny se zpěvačkou Vannessou Paradis, se kterou má dvě děti: Lily-Rose Melody a Jacka.

Mohlo by Vás zajímat

Miloš Forman je v Americe uznávanou osobností filmového světa a přátelí se s celou řadou hollywoodských hvězd.

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.