Kurt Cobain
Zdroj: Profimedia

Kurt Cobain byl zpěvák, kytarista, skladatel a frontman kultovní skupiny Nirvana. Narodil se 20. února 1967 v Aberdeenu ve státě Washington. Zde také navštěvoval základní školu Roberta Graye a již ve svých raných letech se projevila jeho divoká a nespoutaná povaha. V sedmi letech začal brát Kurt Cobain prášky, který měl předepsané kvůli poruše pozornosti a hyperaktivitě. Rok 1975 přišel výrazný zlom v jeho životě, tehdy se totiž rozešli jeho rodiče. Malý Kurt Cobain to cítil jako obrovskou ostudu a jeho psychiku tato událost poznamenala na celý život.

Po rozvodu rodičů se Kurt Cobain se svým otcem přestěhoval do Montesana, kde nastoupil do Beacon Elementary School. Ve škole se vyhýbal sportům a všem kroužkům a kolem roku 1980 začal experimentovat s drogami. Začínal s marihuanou a LSD až postupně zkusil skoro všechny dostupné drogy. To už ale začínal hrát na svou první elektrickou kytaru, kterou dostal k 14. narozeninám od svého strýce.

Později potkal Krista Novoselice, se kterým nahrál pár prvních amatérských nahrávek. Po pár letech hraní přibrali bubeníka Chada Channinga a založili skupinu Nirvana. V té době už Cobaina sužují chronické bolesti žaludku. Účinným tlumičem jeho bolestí se mu stal heroin. Na začátku devadesátých let už byl na heroinu fyzicky závislý a začal mu působit těžké problémy. Párkrát se pokusil o odvykání, ale jeho závislost se stále zhoršovala.

Během evropského turné s Nirvanou v roce 1994 za Cobainem přijíždí jeho manželka Courtney Love a nachází Kurta na svém pokoji v bezvědomí. Byl předávkován kombinací alkoholu s rohypnolem a Courtney veřejně vyslovuje obavu, že toto byl první Kurtův sebevražedný pokus.

Poté se Cobain vrací domů do Seattlu, kde je po několika dalších událostech s prášky a alkoholem přemluven k podstoupení detoxikačního programu. Na program nastupuje 30. března 1994, ale hned druhý den ráno z léčebny utíká. Po týdnu pátrání je Kurt Cobain objeven na své chatě u Lake Washington s prostřelenou hlavou. Oficiální verdikt byl sebevražda a datum smrti určeno na 5. dubna 1994. Na chatě byl nalezen i dopis na rozloučenou, ale dodnes je kolem Kurtovy smrti řada nejasností a kolují i teorie o tom, že jeho smrt byla vraždou na objednávku.

Se smrtí Kurta Cobaina zaniká i jeho skupina Nirvana, která se za pár let svého působení stala grungeovou legendou a během pěti let prodala přes šedesát milionů nahrávek po celém světě.

Mohlo by Vás zajímat

Úžasná Carmen Electra se úplně celá svlékla pro Playboy.

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.