Monika Absolonová | zdroj: foto-report.cz
Zdroj: foto-report.cz

Monika Absolonová se narodila 27. září 1976 v Benešově u Prahy. Vystudovala hotelovou školu a poté německý jazyk na J. A. Komenského. Dnes je známá především jako zpěvačka a sem tam si vyzkoušela práci herečky. Její doménou jsou především muzikály. Režiséři ji obsazují téměř do všech velkých českých muzikálů.

Monika Absolonová ráda zpívala už od malička. Byla členkou Kühnova dětského sboru a také studentkou známého profesora zpěvu Eduarda Klezly. Její profesionální dráha bývá spojována se jménem Michala Davida. Byl to právě on, který přivedl Moniku do showbyznysu. Zpočátku taky byla Monika obviňována z protekce. Dnes už však všem dokázala, že je poctivý dříč a že si své místo mezi populárními zpěvačkami zaslouží.

Své první sólové album Monika Absolonová vydala v sedmnácti letech pod názvem Monika. O rok později následovalo druhé album Dál jen při mně stůj. V roce 1999 vydala album První den a o dva roky později album Jsem nevěrná. Její poslední album z roku 2004 vyšlo pod příznačným názvem Zůstávám dál a jsou na něm k nalezení písně Pondělí čí Mona Absolona. Hned dvakrát po sobě v roce 2002 a 2003 získala ocenění skokan roku v anketě Český slavík.

Svou muzikálovou kariéru odstartovala Monika Absolonová v roce 1995. Účinkovala v muzikálu Karla Svobody Dracula. Do dalšího muzikálu Krysař ji obsadil Daniel Landa. Moniku všichni známe také jako Kleopatru z muzikálu Michala Davida Kleopatra. Za tuto roli byla v roce 2002 nominovaná na cenu Thálie. Michal David ji obsadil v roce 2004 do muzikálu Tři mušketýři a dvě role odehrála také v muzikálu Filipa Renče Rebelové. Od března 2007 účinkuje Monika v muzikálu Angelika, kde byla obsazena do hlavní role. O roli Angeliky se dělí se zpěvačkami Dashou a Leonou Machálkovou.

Před kamerou se Monika Absolonová představila hned v několika filmech, kde ji byly svěřeny pouze malé role. Diváci ji mohou znát jako sestřičku z filmů Zdeňka Trošky Kameňák 2 a Kameňák 3. Úplně jiné role se zhostila v pohádce Princezna ze mlejna, kde se proměnila v čarodejnici. Monika Absolonová se také již objevila na prknech divadla. Konkrétně v Divadle Radka Brzobohatého ve hře Den na zkoušku.

 

Mohlo by Vás zajímat

Jessica Alba se po Hollywoodu chlubí svým tučným kontem.

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.