Ringo Starr
Zdroj: Profimedia

Ringo Starr, vlastním jménem Richard Starkey se narodil 7. července 1940 a pochází z dělnického prostředí. V dětství prodělal řadu nemocí s dlouhodobou hospitalizací, kvůli čemuž měl časté výpadky ve školní docházce a nedokončil střední školu.

Hudební kariéru začal v roce 1957, kdy si pořídil bicí soupravu a se svým kamarádem Eddiem Milesem založil skifflovou skupinu The Eddie Clayton Skiffle Group. V roce 1959 začal hrát se tehdejší nejúspěšnějí amatérskou rock’n'rollovou kapelou Rory Storm and the Hurricanes. Jeho vlastní jméno se pro hudebníka příliš nehodilo a tak si příjmení zkrátil na Starr a jeho spoluhráči mu, díky lásce k prstenům začali přezdívat Ringo (ring znamená česky prsten).

V srpnu 1962 nahradil bubeníka Peta Besta ve skupině Beatles a jejím členem zůstává až do oficiálního rozpadu skupiny v dubnu 1970. S Beatles nahrál jejich první singl s názvem Love Me Do (na druhé straně píseň P.S. I Love You), který se dostal na 17. místo nejprodávanějších desek.

Ve skupině Beatles zastával vždy pozici bubeníka, jako zpěvák se příliš neuplatnil. Nejvýrazněji zazářil v písních Honey Don’t na albu Beatles For Sale nebo ve slavné Yellow Submarine. Po rozpadu Beatles se Ringo vrhl na vydávání sólových desek, které však nebyly příliš úspěšné. Jako vynikajícího bubeníka jej ovšem i v dalších letech vyhledávaly osobnosti rockového světa včetně bývalých spoluhráčů. Jeho bubnování zůstává vrcholnou školou jednoduché brilantnosti, jako zpěvák je pouze průměrný.

V roce 1970 vydal album Sentimental Journey plné swingových evergreenů. Album Beaucoups Of Blues je pro změnu ve stylu country. V polovině 70. let má i několik hitů, např. It Don´t Come Easy, Back Off Boogaloo a Photograph. Album Ringo bylo dokonce velmi úspěšným a podíleli se na něm všichni bývalí členové Beatles. Dva singly z tohoto alba se umístily na 1. místě v americké hitparádě (Photograph a You’re Sixteen).

V oblasti pop music jeho popularita od poloviny 70. let poklesla, o to více se začal prosazovat jako herec. V roce 1969 se Ringo Starr objevuje ve filmu Candy, v roce 1970 ve filmu The Magic Christian, v 1975 ve filmu Lizstomania a v roce 1981 získal hlavní roli ve snímku Caveman. V dalších letech natáčí mnoho filmů a TV seriálů. Jako jediný ex-Beatle se také objevil v reklamě, když propagoval v USA značkovou vodku. V roce 1976 se přestěhoval do Monte Carla.

Po překonání drogové a alkoholové závislosti se v roce 1989 Ringo Starr objevuje na turné se svou doprovodnou skupinou All-Starrs Band. V roce 1995 se spojil s bývalými členy Beatles Paulem McCartneym a Georgem Harrisonem u příležitosti práce na projektu Anthology V roce 1994 byly totiž objeveny demosnímky Lennonových písní, ke kterým zbylí členové skupiny nahráli doprovod a vznikly tak poslední písně Real Love a Free As A Bird vydané na albech Anthology 1 (Apple Records, 21. listopadu 1995), Anthology 2 (Apple Records, 18. března 1996), Anthology 3 (Apple Records, 28. října 1996)). V roce 1998 natočil album Vertical Man s řadou pozoruhodných hostů (Ozzy Osbourne, Steven Tyler, Alanis Morissette).

Ringo byl od roku 1965 ženatý s Mary Cox. Toto manželství bylo šťastné do chvíle, než Ringo začal užívat drogy zejména LSD. Manželství s Ringo Starrem se začalo hroutit a skončilo v roce 1975 rozvodem. V tomto manželství se narodily tři děti Lee Starkey, Jason Starkey a Zaka Starkey. V roce 1981 se Ringo Starr oženil s herečkou Barbarou Bachovou.

Mohlo by Vás zajímat

Velkým přáním Heleny Vondráčkové je zahrát si v muzikálu, na roli však stále bezvýsledně čeká.

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.