Robert Pattinson
Zdroj: Profimedia

Robert Thomas Pattinson se narodil v Londýně 13. května1986. Začal s herectvím jako mladík v Barnes Theater Company v Londýně. Zahrál si ve hře Macbeth v Old Sorting Office Arts Centre a zkoušel také modeling. V roce 2004 dostal malou roli v německé produkci filmu The Ring of the Nibelungs a objevil se ve filmu Jarmark marnosti (Vanity Fair) s herečkou Reese Witherspoon. Měl hrát také ve filmu The Woman Before in May, ale těsně před premiérou byl nahrazen Tomem Rileyem.

Velká příležitost přišla v roce 2005, kdy byl vybrán do role mladého čaroděje Cedrika Diggoriho ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. Cedrik je student Mrzimoru v Bradavicích a Harryho rival. Bojují nejenom o pohár v soutěži tří kouzelnických škol, ale i o srdce Cho Changové.

A v roce 2006 dostal hlavní roli ve filmu The Haunted Airman, kde hrál Tobyho Jugga, pilota ve druhé světové válce, který byl postřelen a následně ochrnul, dostal hrozný nervový šok a v podstatě zešílel.

Nejvíce se však proslavil filmem Twilight (Stmívání), kde si zahrál jednu z hlavních rolí – postavu upíra Edwarda Cullena, který se zamiluje do půvabné Isabelly Swan- Kristen Stewart. Následovaly další pokračování Nový měsíc, Zatmění a Rozbřesk. Úspěch upírské série byl ohromný a z Roberta se stala světová celebrita.

Times Online ho nazval jako British Star of Tomorrow (Britská herecká naděje, Britská hvězda zítřka), také se říká, že je nástupcem Judeho Lawa. Robertův vzor je, ale Jack Nicholson. Robert rád sportuje, má rád snowboarding, fotbal a lyžování. Kromě toho hraje na kytaru a klávesy.

Jeho partnerkou je kolegyně Kristen Steward, ze kterou si zahrál ve Twilight.

Mohlo by Vás zajímat

Ladislav Štaidl odhalil skutečnou příčinu problému jeho expartnerky Ivety Bartošové.
  1. Daniel

    zdar bejku jak se maš a kde bydlíš odepiš a znaš dana szajka

  2. KATKA

    ahojki jak se maš co dneska odepišmi naždarek

  3. KATKA

    AHOJKI JAKSE MAŠ EDWORDE