Shakira
Zdroj: Profimedia

Shakira, vlastním jménem Shakira Isabel Mebarak Ripoll, se narodila 2. února 1977 v přístavním městě Barranquilla v Kolumbii. Její jméno – Shakira, v arabštině znamená „plna půvabu“. V hindštině ji nazývají „královna světla“.

Její vztah k hudbě se projevil velmi brzy. Už v 10 letech začala vyhrávat obecní i národní soutěže talentů. Ve 13 podepsala nahrávací smlouvu se Sony, která vedla k vydání jejího prvního alba Magia (Magie), tvořeného sbírkou písní, které napsala mezi 8 až 13 lety.

Poté byla Shakira vybrána, aby reprezentovala svou zemi na Festivalu OTI ve Španělsku. Ale protože jí ještě nebylo 16 let, nesměla se zúčastnit. Místo toho Shakira natočila své druhé album Peligro (Langer).

Poté si udělala Shakira pauzu od muziky a dodělala střední školu. Záhy se velmi energicky vrátila na hudební scénu. Výsledkem bylo mimořádně úspěšné album Pies Descalzos. To se stalo obrovským hitem, kterého se prodalo přes 900 000 kopií. Shakira se stávala čím dál tím více oblíbenou.

Zdálo se téměř nemožné překonat takový obrovský úspěch. Ale Shakira to dokázala, s albem Donde Estan los Ladrones, sbírkou velkých hitů, které ještě více prozkoumaly oblasti rock ‘n‘ rollu bez ztráty její originality. Není divu, že to pak byla Shakira, kterou si vybral Time Magazine mezi tucty latinskoamerických zpěvaček pro svůj článek Éra Rockerky.

V roce 2000 začala chodit s Antoniem de la Rúem, synem prezidenta Argentiny. O jejich milostném vztahu se psalo v celé Latinské Americe. V březnu 2001 ji požádal o ruku. Svatba se však neuskutečnila. V současné době tvoří pár s přesně o deset let mladším fotbalistou FC Barcelona Gerardem Piquém.

Kromě zpívání se objevila také v Kolumbijském seriálu El Oasisfrom. Mezi perličky, kterými je Shakira výjimečná petří i to, že mluví 5 jazyky, nejí chleba, nepije alkohol, nekouří a miluje čokoládu. V roce 2001 založila nadaci „Pies Descalzos Foundation“. Jde o kolumbijskou charitativní organizaci se speciálními školami pro chudé děti ve městech „Quibdó“ a Barranquilla. Financuje ji Shakira a mnoho dalších. Stala se také „globální zástupkyní“ organziace UNICEF.

Mohlo by Vás zajímat

Popová princezna Britney Spears na sobě v poslední době pořádně zapracovala, vrátila se mezi nejžádanější hvězdy.

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.