otec a syn1
Otec učí synaZdroj: Stock.XCHNG

10 věcí, které by měl otec naučit syna – naučte ho všechny užitečné triky

4.5/5
Hodnocení:

 

Gratulujeme k čerstvému otcovství, teď už jste velký kluk. Jestliže se Vám narodila dcera, buďte na ni hodný a rozmazlujte ji tak moc, jak to jen půjde. Bude tak vaše malá holčička navždycky anebo alespoň do doby, kdy potká svého prvního kytaristu v dodávce, ale tak už to chodí.

otec a syn1

Ale jestli to nádherné děťátko je kluk jako buk, mohl by se od Vás naučit ty nejlepší triky a stát se tak už v deseti letech vůdcem svého gangu a mít ty nejlepší kočky. Předejte mu co nejvíce ze svých publikovatelných zkušeností, naučte ho všechny užitečné triky a rozhodně ho nezapomeňte naučit tohle…

Nikdy se neper kvůli ženské

Zaprvé je třeba říct, že se nikdy nesmí prát s holkou, pokud to není harpie, královna mimozemšťanů anebo na něj neútočí skautky s KPZkami, zběhlé v karate, v přesile 10 na jednoho. A stejně tak by muž nikdy neměl bojovat s jiným mužem kvůli opačnému pohlaví. Jenom neschopné gorily, které mají v hlavě (v lepším případě) piliny se půjdou mlátit vlastními penisy kvůli ženské. Život je příliš krátký a matička příroda produkuje nové, mladé a krásné holky každý den. Na druhou stranu je samozřejmě naprosto v pořádku a chvályhodné pomoci ženě v boji se zombíky nebo Chrisem Brownem.

Nikdy nemlať do neživých věcí, když tě někdo pozoruje

Někdy si o to ta zeď přímo říká. Neexistuje nicméně nic víc zahanbujícího, co by tolik ukazovalo chlapovu bezmocnost a neschopnost řešit problémy racionálně než to, že zmlátí židli. Ve chvíli, kdy něco takového udělá, je naprosto zjevné, že není schopen udržet svůj vztek na uzdě a kontrolovat ho a je tak vhodný pouze pro ženy, které milují Hulka. Muži jsou schopni kontrolovat své emoce, nálady a vášně. Jak jinak by prapraprapradědeček přežil Habsburky, dědeček Komanče a Vy, tedy tatínek, všechny ty experimenty se sourozenci fermetrazínu a tetrahydrakanabidolu.

(Můžete se nakonec zmínit o tom, že když se ujistí, že na něj nikdo nekouká, existuje jen málo lepších způsobů, jak si vybít vztek.)

Kup občas ženě květiny

Chlap, co na ulici projde kolem s buketem květin, nemusí být nutně eunuch nebo blázen, většinou je to naopak ten „správnej týpek“.  Když prochází kolem, ať mu váš kluk kývne na znamení souhlasu a uznání. Ten „květinář“, který ve svém životě občas dělá i věci, které se mu sice nelíbí, si uvědomuje, že jsou třeba. Je to člověk, který je schopen přenést se přes vlastní ego a použít květiny, které pomůžou téměř vždycky (ve výjimečných případech jako např. pád akcií na burze situaci nemusí zachránit, pravda). Jistě, je to jen gesto a problém to nevyřeší, ale dává tak ženě najevo, že dokáže být pozorný a to většinou znamená, že se řešení problému zkracuje geometrickou řadou. A na tom není nic zahanbujícího ne?

Nauč se míchaná vajíčka

Pizza je tím vynálezem, který už staletí chrání svobodné muže před vyhladověním, to je bez debat. Je ale třeba vědět, jak nakrmit sebe, případně ostatní, i v případě, že pizzerie má zrovna zavřeno a mrazák zví prázdnotou.  Nepsané pravidlo říká, že každý chlap umí grilovat, ale když se ráno probudíte, je třeba udělat té, která poctila návštěvou Vaši postel, něco k jídlu. Míchaná vajíčka jsou jedno z těch nejlepších jídel, co se dá po ránu servírovat. Ať vezme tři, čtyři vajíčka, přidá sůl a pepř, trochu mléka (budou tak jemnější) umíchá to a když nedostane salmonelu, tak ji může za pár dní čekat zas.

Kup kamarádovi ve srabu pivo

Když je na tom jeho kamarád špatně (holka, práce atd.), měl by mu koupit pivo ze dvou důvodů. Zaprvé – je to dobrý zvyk a rozhodně mu to pomůže. Zadruhé – je to investice do vlastní budoucnosti. Občas jsi dole, občas nahoře a tak až na tom tenhle přítel zas někdy bude líp a bude potřebovat pomoci váš syn, třeba si vzpomene na to pivko (nebo celý večer) a smiluje se. Proto je vhodné naučit svého potomka i tuhle praktiku a zajistit mu tak jistější budoucnost.

Nenaštvi se… raději se vyrovnej

Na tomhle světě jsou dva typy mužů: ti, co bodnou nepřítele do zad a ti, co mu vrazí nůž do břicha. Jestliže je třeba z nějakého důvodu chovat se ke kolegovi jinak, než chce (a všichni dobře víme, že se to občas stává, přece jen je to business), ať mu řekne hezky všechno do očí. A pokud někdo podrazí Vašeho potomka nějakým odporným způsobem, ať se na to vykašle a především nedává najevo, že je naštvaný. Potřást nepříteli rukou a přikývnout. Usmát se. Stáhnout se. Pokud s tím nemůže nic dělat, je lepší odejít se ctí. V takových případech se vyplatí trpělivost – tomu člověku se to jednou vrátí. A když se zadaří, bude to Váš syn, kdo mu to bude vracet.

Mluviti stříbro, mlčeti zlato…

Jsou chlapi, kteří mluví příliš a to ještě ve špatných chvílích. A tak se ze schopnosti držet hubu, posadit se a popíjet pivo stala ctnost. Tím, že si muž nepouští hubu na špacír, může uklidnit situaci a v klidu se připravit na její vyřešení. Navíc je to další ze známek sebekontroly, která ho odlišuje od tupých goril.

Panáky do sebe kopni

Ovocné drinky na pláži nejsou špatné. Gin a tonik může být skvělý způsob zakončení dlouhého dne. Brusinkový džus je močopudný a, tím pádem, praktický. Ale pro lásku boží – panáky do sebe házej najednou bez toho, abys mlátil pěstí do stolu nebo slzel dalších 10 minut. Nemají dobře chutnat, mají tě opít. Jsou tu z nějakého důvodu a ten důvod je třeba ctít.

Vždycky s sebou měj izolepu

Přilep si izolepou jednu izolepu pod sedadlo v autě. Vždycky měj jednu pod postelí, u záchodu a také mezi hrnci v kuchyni. Lepicí páska je zázračný vynález na stejné úrovni s penicilinem, popcornem do mikrovlnky a kolem. Dá se s ní spravit téměř všechno – scelit trubka, opravit sedačka, zalepit rána po výbuchu atomovky. Zamyslete se, na kolik různých věcí jste ji už použili a pak se zamyslete za deset let znovu. Nezměrné využití, není liž pravda?

Mimochodem – řekněte svému synovi, ať u sebe kromě izolepy vždycky má igelitovou tašku a zapalovač. Tyhle dvě věci zachraňují životy. Podobně jako ručník, jak tvrdí Douglas Adams.

Nikdy se neboj tancovat

Nemusíš sebou třást jako v posmrtných křečích, když se octneš na parketu. Ale neexistuje nic trapnějšího (a upřímně, zbabělejšího), než muž, který se nenechá svou partnerkou vytáhnout na taneční parket. Muži bojují ve válkách. Tak proč by chlap neměl udělat své slečně radost tím, že si s ní zatancuje? Že neumí tancovat? A co jako. Chlap se nestará o to, co si ostatní myslí. Tancuje jako by se nikdo nedíval.

autor: admin
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. chlap

    kdo to do kepky psal? kdybych takhle mel vychovavat sveho syna, tak bych se bal co z nej vyroste. V zivote jsem se pral vzdycky jenom kvuli zenske, a i kdyz jsem treba vedel, ze zrovna kvuli tehle to smysl nema, tak jsem z boje neuhnul. Dulezite je toho druheho srazit k zemi co nejdrive, aby se do nej mohlo kopat. 2) a to ma radsi mlatit do zivych? zidle, dvere, skrine, televize jsou idealni odreagovace a a takova zidle prohozena skrz drevene dvere, vam rozhodne ziska u prihlizejicich nadosmrti respekt a nikdo se nad tim nebude pozastavovat (pokud teda neni buzna). 3) ano, obcas, ne moc, casto, jinak si na to zvykne, bez ohledu na to jak kytky nesnasite. 4) coze? a) copa je na michanych vajickach neco tezkeho? b) to snad umi kazdy chlap, narozdil od kazde zenske, ktere nedokazou poznat, kdy jsou vajta akurat. 5) ZADNEJ chlap neoceni pivo ve srabu (ostatne to si muze koupit sam) ani blby kecy, ale to co chlapy normalne nedelaj, a to je obejmuti. 6) Eeee, coze? Chlapa kterej se numi nasrat nebude brat nikod vazne. Jasne nesmi se nasrat pro kazdou kepkovinu, ale… bud jsi macho nebo homo. 7) Jsou clapi co mluvi prilis? Opravdu? Ja znam jenom takovy zensky. 8) Tak ale tohle uz doopravdy psala zenska. Copa existuje chlap, kterej by panaka nekopnul. To jako vazne? Ze by se nasel nekdo, kdo by nad tim jenom uvazoval? Hovno. 9) Izolepa se obcas hodi, ale co je opravdu potreba mit s sebou dycky jsou multifunkcni kleste, nebo aspon nuz. 10) Chlap nikdy netancuje, chlap poguje.