jindrich_navarsky
Zdroj: internet

3 největší svůdci v dějinách – mohli mít každou

0.0/5
Hodnocení:

Co udělá muž, když má všechno, po čem může toužit? Nádhernou manželku, bohatství, moc a slávu? Najde si milenku. A proč jen jednu, když po světě běhá tolik krásných sukní a on si může dovolit mít je všechny. Představujeme vám tři největší svůdce za posledních 500 let.

jindrich_navarsky

Jindřich Navarrský, posléze Jindřich IV. (1553 – 1610)

Jestli je nevěrná žena označována jako lehká a nevěrný muž jako borec, tak Jindřich IV. byl všech borců král. Dokonce i na vlastní svatbě s krásnou francouzskou princeznou Markétou z Valois tančil s milenkou. Pravda, Markétě to ani moc nevadilo, protože také tančila s milencem.

Jindřich si užíval s desítkami milenek, a to i přes to, že byl malý, nerad se koupal a ani se nesnažil přebít zápach parfémy. Zato to byl pravý muž – voják. Chlubil se vypracovaným tělem, ošlehaným léty tvrdých bojů, a ostrovtipem, kterým dostal každou. Díky jeho věčným pletichám se mu po celé Evropě neřeklo jinak než kozel béarnský (Béarn byl stát, kterému předtím vládl).

Markéta si z věčných nevěr svého chotě nedělala těžkou hlavu, jen nechtěla, aby s některou zplodil nemanželské dítě. Sama nebyla schopná přivést na svět potomka a nechtěla předat trůn nějakému bastardovi, který by ji vyšoupl. K její smůle se právě to stalo s Francoise de Fasseux, jejíž dítě ale záhy po narození záhadně zemřelo.

Jindřich pokračoval ve střídání milenek, až se nakonec zamiloval do Gabrielly d´Estrées, se kterou se chtěl dokonce oženit. Královna ale nepřipustila, aby její místo zaujala žena nižšího stavu, a tak Gabriella zmizela stejně záhadně jako nemanželský potomek.

K rozvodu ale přeci jen došlo a Jindřich si vzal za manželku Marii Medicejskou, se kterou přivedl na svět Ludvíka XIII. Jeho sukničkaření ale zdaleka neskončilo a pár týdnů po narození Ludvíka přijmul za svého i nemanželského syna jedné ze svých milenek.

Dnešní historikové pohlížejí na Jindřicha IV. jako na moudrého vládce, který se zasloužil o rozkvět země. O jeho pletichách už se učebnice dějepisu nezmiňují.

Giacomo Casanova (1725 – 1798)

Kdo by neznal benátského svůdce Casanovu. Vždyť už jen jeho jméno je celosvětovým pojmem a synonymem sukničkáře. Sám se ve svém deníku přiznal k 122 milenkách, ale můžeme jen tušit, kolik jich bylo doopravdy. Casanova prakticky celý život cestoval po Evropě a Středomoří a obšťastňoval jednu ženu za druhou.

Už jen to, jak přišel o panictví, mu musí každý chlap závidět. Bylo mu šestnáct, když před ním dvě krásné sestry rozevřely své klíny a nechaly se obšťastnit. Tím začala jeho touha po ženách, která už nikdy neskončila. Jeden čas, kdy žil ve Francii, tak dokázal utratit v přepočtu neuvěřitelných 28 milionů korun. A jak? Za ženy. Vydržoval si dvacet milenek ve dvaceti luxusních apartmánech.

Jen jediná žena odolala jeho kouzlu a zlomila mu přelétavé srdce. Francouzska Henrietta se mu nikdy nepoddala, a to ho ničilo více než cokoli na světě. Sám o ní napsal: „Muži, kteří si myslí, že je žena nedokáže učinit šťastným po celých 24 hodin, nikdy nepoznali Henriette.“ Možná bychom dnes Casonovu ani neznali, kdyby mu jediná žena, kterou kdy opravdu miloval, řekla své ano. Jenže ona to neudělala, a tak Casanova pokračoval ve svých cestách pod dívčí sukně.

John Fitzgerald Kennedy (1917 – 1963)

JFK je dnes mezi Američany považován za jednoho z největších prezidentů v historii, za ikonu liberalismu a za člověka zastávajícího lidská práva. To, že to byl také jeden z největších sukničkářů v Bílém domě, už ví jen málokdo.

Na první pohled vypadal jako vzorný prezident. Byl katolík, měl krásnou ženu a vždy vystupoval slušně a důstojně. Mimo kamery ale už tak slušný nebyl. Mezi spoustou prostitutek a „obyčejných“ milenek najdeme jména jako Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, Gene Tierney nebo dokonce Judith Campbell, partnerku mafiánského bosse, o níž se tehdy říkalo, že „souloží se dvěma nejmocnějšími muži Ameriky“.

Traduje se, že než byl Kennedy zvolen prezidentem, tak se před každou předvolební debatou musel uklidnit s prostitutkami. Podle historiků se za Kennedyho vlády změnil Bílý dům doslova v nevěstinec. Dokonce si vedle své pracovny nechal zrekonstruovat bazén, kde se střídala jedna mladá dívka za druhou – a určitě spolu nehráli vodní pólo.

Jediný, kdo do bazénu nesměl, byla jeho manželka. Ta se smířila s choutkami JFK a jen občas, když našla v posteli cizí kalhotky, prohodila poznámku typu: „Můžeš mi od očí říct, komu patří? Moje velikost to není.“

Zdeněk Kolbuch

autor: pitrs
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.