medium_4631530324
Zdroj: internet

3 nejznámější únosy žen

2.0/5
Hodnocení:

Možná už nejsme v pravěku, ale únosy žen se pořád dějí a zdá se, že se s tím nedá nic dělat. Únosci jsou často sexuálními delikventy, traumatizovanými osobami, nebo zamindrákovanými muži, kteří by si normálně nezašukali, i kdyby se postavili na hlavu a z prdele jim létaly peníze.

1. Případ Natasha Kampush

Natashe Kampush bylo jen 10 let, když byla dne 3.3.1998 unesena Wolfgangem Priklopilem. Únos se udál v Rakousku, Natasha byla držena v malé místnosti pod garáží do 23. srpna 2006, kdy se jí povedlo utéci svému vězniteli.
Po té co Natasha utekla a zavolala o pomoc, jejímu vězniteli se povedlo utéct a spáchat sebevraždu skokem pod vlak.

2. Kauza Fritzl (Kauza Amstetten)

Elizabeth Fritzl bylo 18 let, když ji její otec uvěznil ve sklepě, do kterého jí nalákal pod záminkou pomoci s nějakou opraví, na to jí omráčil chemikáliemi a zamkl. Své ženě dal nadiktovaný dopis o tom, jak dcera odešla do náboženské sekty. Josef Fritzl měl se svojí ženou sedm dětí (2 syny a pět dcer) a se svojí dcerou jich měl dalších sedm. Jedno z Elizabethiných dětí zemřelo, o tři se Fritzl staral s manželkou a další tři děti žily ve sklepě se svojí matkou. Své ženě řekl, že ty děti jim nechala jejich dcera před dveřmi.

Svoji dceru věznil od 28. srpna 1984 do 26. dubna 2008, kdy byla Elizabeth se svými dětmi vzata do péče.
16. března 2009 začal soudní proces, na jehož konci byl Josef Fritzl odsouzen k doživotí.

3. Případ tří unesených žen v Clevelandu, Ohio

Tyto ženy se jmenují Amanda Berryová, Gina DeJesusová a Michelle Knightová. Berryová zmizela před 17 narozeninami v dubnu 2003, DeJesusová zmizela asi o rok později ve svých 14 letech a Knightová byla pohřešována od roku 2002 ve svých 18 letech.
Amanda Berryová utekla 7. května 2013, se svojí šestiletou dcerou, kterou měla se svým věznitelem.
Matka Berryové zemřela v roce 2006 na infarkt, rodinná přítelkyně Dona Brady na to řekla: „Odešla se zlomeným srdcem.“ Údajným pachatelem je Ariel Castro, muž v jehož domě byly ženy vězněny a se kterým Amanda zplodila své dítě.

autor: Tomáš Lipták
rubrika: Historie
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.