6197755378_c4b9fa845e
Zdroj: internet

301 Zhlédnutí

0.0/5
Hodnocení:

Toto číslo normálním lidem, kteří chodí na youtube jen za kočičíma videama a nějakýma těma slečnama co kroutí zadkem, nic neřekne. Ale pokud na youtube trávíte hodně času, tak si u populárních videí už všímáte čísla počtu zhlédnutí. Když video sledujete již od jeho uploudování, tak za několik minut zjistíte, že se počítadlo zastavilo na čísle 301, ale palců nahoru je třeba deset tisíc.

Tak tedy jak vlastně takové video na youtube funguje? Když nahrajete originální video, tak není uloženo na jednom serveru, ale je přeposláno na všechny servery. Takže když si člověk zapne video například v česku, tak se nestahuje někde z ameriky, ale z českého serveru.

Jak tedy funguje počítání zhlédnutí videa? Nejdříve si musíme uvědomit, že video je uloženo na několika serverech a tak ho v jeden moment může sledovat několik tisíc lidí zároveň. Zhlédnutí videa se započítává jen tehdy, když ho sleduje přihlášený uživatel na youtube, takže se nepočítají lidé nepřihlášení. Když si zaregistrovaný uživatel shlédne video, tak se shlédnutí zapíše ve formě krátkého logu (jednořádkový kód) a uloží se na serveru.

Tyto logy hlavní server jednou za čas shromáždí a započítá je. Když video dosáhne velkého počtu zhlédnutí (kolem těch 300), tak video musí lidé z youtube ověřit a zjistit jestli takové opravdu je a není to jen nějaký výmysl. To znamená, že musí projít ověřovacím procesem, který zabere nějaký ten čas.

Lidé z youtube tedy vybrali hranici 300 zhlédnutí, ale proč počítadlo zamrzne na 301 a víc? Tak se tedy napsal kód a ten přesně říká že pokud je číslo menší nebo rovno 300 tak přičti jednu jinak přejdi na x. Kde x je další mnohem složitější způsob počítání zhlédnutí. Ale i tak se počítadlo někdy zastaví třeba na 302 a víc. To se stává, když se na video dívá víc jak pár lidí a tedy když dosahuje 299, přichází několik zhlédnutí najednou, tak se do počítadla přičte třeba dalších pět zhlédnutí v jeden okamžik a až pak se zastaví.

autor: Tomáš Lipták
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.