Soutěžní fotografie. | zdroj: myfinepix.cz - soutěžící KOVY
V mém dokonalém světě.Zdroj: myfinepix.cz - soutěžící KOVY

Pomůžeme Vám zprostředkovat práci snů. Podívejte se sami.

4.0/5
Hodnocení:

Mnoho z lidí se v dnešní době potýká s pocitem frustrace či dokonce deprese, když hledá práci, která by ho bavila a zároveň byla dostatečně finančně zajímavá. Denně chodíme do kanceláří, děláme práci, kterou nenávidíme, jen abychom přežili, a zmocňuje se nás bezmoc, protože ze situace není východisko. Tlak společnosti, která klade důraz na pracovní úspěch spojený s dobrým finančním zajištěním je neúprosný. Člověk, jenž pak nesplňuje kritéria takovéhoto úspěchu je pak považován za „losera“. Práce snů v podstatě znamená, že člověk nepodléhá rutinní práci, dělá něco zajímavého, rozmanitého, naplňujícího a ještě k tomu dostane královsky zaplaceno. Je to utopie? Myslíte?

Co by taková práce snů mohla být? Je možné se vymanit ze systému, kde v podstatě jen plníte příkazy jiných, abyste jim za mrzký peníz dopomohl k úspěchu? Je jasné, že v šedé kanceláři, kde jen bušíte do klávesnice, rovnáte šanony a jediné vzrušení nabízí akorát tak pohled do výstřihu vnadné kolegyně, ničeho nedosáhnete. Jsou ale muži, kteří si za svými sny jdou a v podstatě se jim práce stala koníčkem.

Jednou z takových prací snů je být reportérem automobilového magazínu. Celá řada mužů sní o takovémto povolání od dětství. Takový šťastlivec by se v podstatě celý den věnoval získávání informací o záležitostech, které jsou zároveň jejich koníčkem. Získali by přístup k zajímavým lidem ze světa motorů, možná by byl pozván, aby se zúčastnil testování nového modelu vozu, o kterém by měl napsat reportáž, účastnil by se závodů formulí, přehlídek veteránů, či by pracovně jezdil na závody do vrchu. A o tom všem by pak napsal reportáž. Jako příjemný bonus by pak každý měsíc za tyto požitky přistála na kontě zajímavá částka. To rozhodně nezní špatně!

Na práci si taky rozhodně stěžovat nemůžou stěžovat degustátoři jídla a pití. Dostat zaplaceno za to, že se někam půjdu najíst, je pro spoustu lidí práce snů. Navíc můžete dámy ve společnosti ohromovat fundovaným hodnocením vín či vybraných pokrmů, a pokud by Vám to šlo opravdu dobře, může se stát, že zasednete v porotě nějaké významné soutěže. Skvělý je také fakt, že degustátorem se může stát v podstatě každý. Chce to jen mít dostatek zkušeností a kapku talentu.

Pro milovníky počítačových her je ideálním povoláním Video Game Tester. Práce spočívá v podstatě v neustálém hraní dosud nevydaných her a jediným požadavkem je opravdová a upřímná oddanost práci a také vytrvalost. Tato práce může být pravidelná, tedy denní docházení do střediska testování, nebo může být člověk najímán a testování určitého typu her. Vývojáři Vám pak akorát budou klást otázky, co Vás na hrách baví a co naopak.

Opravdová práce snů je cestování. Být cestovatelem z povolání a živit se psaním reportáží o nejrůznějších místech planety. Alternativou je také práce fotografa zachycujícího krásy celého světa. Podobnou práci foto cestovatele nabízí společnost Fuji v rámci soutěže „Práce snů“. Výherci pak budou poskytnuty finance na náklady měsíční cesty po světě a honorář ve výši 5000 eur! Takový foto cestovatel by pak měl za úkol psát během výpravy zprávy na blog na MyfinePix, testovat fotoaparáty Fujifilm a tvořit spousty zajímavých fotografií. Tato soutěž je úžasnou možností, jak začít kariéru profesionálního fotografa-cestovatele a v podstatě může od základů změnit Váš život. Abyste tuto možnost získali, stačí se zaregistrovat na stránkách http://www.myfinepix.cz/cs/news/382041 nahrát Vaše fotografie z dovolené, či jiných akcí a čekat, jestli dostanete možnost nového zajímavého zaměstnání.

Pro příklad se podívejte třeba na tuto galerii http://www.myfinepix.cz/cs/gallery/765900, kterou jsme v redakci MZONU zvolili jako ze všech nejpodařenější. Zvolte si sami, zda se přihlásíte a komu dáte svůj hlas.

Zkuste změnit Váš život, procestovat svět a získat úžasné zážitky! Práce snů čeká a je jen na Vás, jestli se k ní postavíte čelem nebo zády nebo zkusíte vyhrát.

autor: Vladimír Tupý
rubrika: Adrenalin
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.