3D_TV
Zdroj: internet

3D kino už i u vás doma!

0.0/5
Hodnocení:

Chodíte rádi do 3D kina? A pokud ano, líbilo by se vám si užívat takové kino, kdy se vám zachce a v pohodlí vašeho domova? Pokud ano, pořiďte si 3D televizi! V této chvíli by měly být už k dostání i u nás! Připravte se však, že zaplatíte pořádný balík…

3D_TV

Zážitek ne zcela totožný

Ne, nechceme vám slibovat, že zážitek bude zcela stejný jako, když navštívíte kino. Televize vám bohužel nemůže dopřát to, co velké plátno, ale přesto se jedná o znatelný posun v kvalitě a také zcela novou zkušenost. Co vše si můžete s novou 3D televizí užít? V první řadě jde o sledování filmů. To však předpokládá dostatek titulů na trhu a v tom je poněkud kámen úrazu, protože je tato nabídka speciálně u nás v současné době velmi chudá. Počítat musíte také s tím, že pro sledování filmu si musíte k televizi pořídit ještě speciální Blue ray přehrávač, který pořízení už tak drahé televize ještě více prodraží.

V televizi 3D ještě jen zřídka

Další, co by měly 3D televize umožňovat, je sledování 3D televizního vysílání. Ačkoliv je jasné, že se jednou bude jednat o poměrně běžnou záležitost, v současné době jde ještě o hudbu budoucnosti. 3D vysílání se např. u nás teprve testuje a v Evropě proběhlo první nedávno. Vysílání fotbalového utkání anglické Premiere League se setkal s velkým ohlasem, ačkoliv bylo promítáno pouze v několika anglických barech. Před pár dny na začátku letošního dubna tak začala vysílat televizní stanice Sky 3D, která se právě na 3D vysílání specializuje a mají ji následovat i další americké stanice. Kromě fotbalových utkání slibuje také přinášet filmy a dokumenty.

Brýle většinou nutné

Pro sledování 3D vysílání je si třeba nasadit speciální brýle, které se většinou dodávají spolu s televizí. Běžně jsou k dispozici dva páry brýlí, pokud chcete další připravte si částku kolem tří tisíc korun. Nosíte dioptrické brýle? Ačkoliv výrobci deklarují, že by se měly pod 3D brýle pohodlně vejít, asi si sami dokážete představit, co vás zřejmě čeká… Pokud naskládáte dvoje brýle na sebe, vidění může být dvojité a neostré a zkrátka méně pohodlné, než mají šťastlivci bez brýlí. Do budoucna se připravují také televize, které můžete sledovat i bez brýlí, ale to vyžaduje, aby divák seděl před televizí v určitém úhlu a vzdálenosti.

3D bryle

3D i z běžného vysílání

Možná si říkáte, že 3D televize dnes ještě skutečně nemají velké využití, že odpovídajících titulů je málo a že je lepší počkat. Pokud jste ale skutečný fanda 3D, máme pro vás zajímavý tip a tím je televizor Samsung řady 8000. Ten se totiž chlubí tím, že umí převést televizní 2D vysílání či 2D filmy do 3D, a to v reálném čase, takže bez zpoždění a zatrhávání. Výsledek není sice stoprocentní a liší se podle zdroje, ze kterého necháváte 3D vytvářet. Jedná se však jistě o zajímavého pionýra v tomto oboru a vzhledem k nedostatku 3D titulů a televizního vysílání užitečný nápad

Nač se můžete v nejbližší době těšit?

Zlákal vás 3D obraz a rádi byste si ho v nejbližší době pořídili domů? Pojďme se podívat, z čeho budete moci u nás již brzo vybírat. V nejbližší době to bude mezi značkami Samsung a Panasonic. Posledně jmenovaná firma přišla na náš trh s 3D televizory jako jedna z prvních. Panasonic vsází na plazmu a není tomu jinak ani u 3D televizí. Pořídit si můžete buď model TX-P50VT20 s úhlopříčkou 128 cm, nebo ještě luxusnější model TX-P65VT20 s úctyhodnou úhlopříčkou 165 cm. Oba televizory umožňují přehrávat video v mnoha různých formátech a umožňují nahrávat vysílání také na pevný disk, takže vám nic neuteče. Televize má přístup také na server Youtube, do archivu pořadů TV Nova, či s ním lze telefonovat pomocí Skype. Levnější model si lze pořídit za cenu 62 000 Kč.

Na trh s 3D televizory zacílila pozorně také firma Samsung. V síti několika obchodních řetězců si můžete zakoupit několik modelů řady 8000, v ceně od 40 000 až do 85 000 korun. Nejlevnější televizor má úhlopříčku 50 palců. Tentokrát jde o LCD televize a součástí dodávky jsou dvoje brýle na baterii a film Monsters vs. Aliens, který lze získat pouze takto.

Autor: -mia

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.