calofornication
Zdroj: internet

5 nejlepších seriálů pro chlapy

0.0/5
Hodnocení:

Asi každý chlap musí doma občas přetrpět nejnovější napínavý díl „Ordinace v tamté zahradě“ a „Příběh z ulice z tamtoho města“. Co dělat, když nastane tento čas? No přeci pustit si nějaký pořádný chlapácký seriál!

calofornication

Californication

V našem výběru určitě nemůže chybět David Duchovny a jeho Californication. Pokud znáte Davida jen jako agenta Muldera ze seriálu Akta X, budete asi velmi překvapeni, jakou roli dostal v tomto seriálu. Jako Hank Moody totiž předvádí spanilou jízdu dámskými postelemi a jezdí si po světě krásným klasickým Porsche 911 Cabriolet. Jako autor velmi prodávané knihy God Hate Us All (Bůh nás nenávidí všechny) si užívá slastného života, avšak není všechno zlato, co se třpytí, a brzy se začnou objevovat první problémy. Postupem času se seriálové postavy vyvíjí a mimo velmi sprosté mluvy a bizarních sexuálních situací se dočkáme i několika příběhových zvratů. Toto je seriál s velkým S. Doporučuji v originálním znění, dabing s Petrem Rychlým se příliš nepovedl.

Zajímavost: Názvy Hankových knih jsou „South of Heaven“, „Seasons in the Abyss“ a „God Hates Us All“. Všechny tyto názvy jsou jména alb skupiny Slayer.

How Not To Live Your Life

Britský komik Dan Clark se proslavil především scénkami „Dan Clark´s Guide to Working“ a „Dan Clark´s Guide to Dating“. Jako povaleč a naprostý budižkničemu Dan Danbury (přátelé mu familiárně říkají Dickhead) zdědí dům po své zesnulé babičce a se svým sluhou Eddiem, sexy spolubydlící a starou ježibabou odnaproti zažívá velmi originální dobrodružství. Celý koncept totiž vychází z výše zmíněných guides neboli návodů. V některých situacích se objeví střih a tvrzení, co by Don právě teď neměl dělat. Když dostane padáka, jednou z pěti věcí, co by neměl dělat, je pomočení šéfky či umlácení jí její vlastní klávesnicí. Už tato situace vám asi napoví, o čem tento seriál je a jaký typ humoru můžete čekat. Garantuji vám, že toto není seriál pro ženy – většina vtipů jim buď uteče, anebo jim prostě nepřijdou vtipné. HNTLYL si určitě nenechte ujít, zatím jsou venku tři série po šesti dílech.

Zajímavost: Seriál běží v Německu pod názvem Volle Peilung.

Dexter

Spousta filmů a seriálů byla natočena o pomstě, kdy na nějakého chudáka hodí bůhvíjakou lumpárnu, anebo mu vyvraždí rodinu, a on si potom jako tajemný mstitel se všemi vyřídí účty. Co si budeme nalhávat – každému chlapovi se podobné náměty líbí a snad každý se chce stylizovat do role onoho mstitele. Ale co když se k tomu všemu přidá vysoká inteligence, psychologická porucha zapříčiněná hrůzným zážitkem z dětství a neukojitelná touha zabíjet? Stane se z vás Dexter! Velmi dobře promyšlený seriál, který vás bude udržovat v napětí až do konce. Dexter boří i všechny rekordy ve sledovanosti a jednoznačně se stal nejvíce sledovaným seriálem kabelové televizní stanice Showtime.

Zajímavost: Dexter několikrát použije krycí jméno Dr. Patrick Bateman. To je hlavní hrdina filmu a také knihy se stejným názvem „Americké psycho“.

Spartakus: Krev a písek

Seriál vyprávějící příběh ze starověkého Říma slaví úspěch především u pánského publika. Oživení legendy se producentům z HBO určitě povedlo na výbornou. Čeká na vás epický příběh o otrokovi, kterého obdivoval celý Řím a jemuž se ženy oddávaly na potkání. Stručně řečeno: tento seriál je hlavně sex, boj a hektolitry krve; sex, krev, sex a krev. Objeví se zde několik povětšinou neznámých herců a hereček, avšak je tu jedna velmi známá, a to především divákům v Čechách. Pokud si ještě pamatujete na Xenu, princeznu bojovnici, a vždy jste si ji představovali v rouše Evině, splní se vám sen. Lucy Lawless se totiž ani po čtyřicítce nemá za co stydět a pořádně to v seriálu rozjíždí.

Zajímavost: V seriálu koupí Batiatus šest otroků za 100 denárů. V té době se pohybovala cena za otroka mezi 960 až 4 000 denáry. Tyto vysoké částky činily otroky velice nedostupným zbožím, jež se muselo kupovat pouze s velkou rozvahou.

Big Bang Theory

Seriál o geekách nejen pro geeky. I tak by se dal v krátkosti charakterizovat tento seriál. Čtyři vědátoři, co znají holky jen z internetu a z časopisů, se poznají s krásnou blondýnou odnaproti a společně prochází někdy více, někdy méně vtipnými životními zkouškami. Jedno je ale jisté: budete se královsky bavit. Alfou a omegou celého seriálu je těžko snesitelný, avšak geniální Sheldon, kterého buďto milujete, nebo nesnášíte. Díky neustálým narážkám na komiksové hrdiny a postavy ze sci-fi filmů a seriálů přijde tento seriál asi nejvíc vtipný opět nám, mužům.

Zajímavost : Původní pracovní název seriálu byl Lenny, Penny a Kenny“.

Jan Šťastný

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
 1. damenotre

  californication je najlepším seriálom nielen pre chlapy :D

 2. Zuki

  DAPCH, Futurama, Bratrstvo neohrožených, SG

 3. BillyBob

  Dva a půl chlapa

 4. a

  Lots of female goats in this on :D