1
Zdroj: internet

5 typů bund, které by muž letošní jaro neměl vynechat

0.0/5
Hodnocení:

Mnoho z mužů zapomíná, že jaro je sice tady, ale že je to právě jaro, které má dny léta a noci zimy, takže člověk upotřebí oboje oblečení. Rozhodně tedy jeden nic nepokazí tím, když bude mít v záloze nějakou solidní bundu, na jejíž výběr mu dnes dáme pár tipů.

1. Safari

1

I když to možná někdo bude vehementně popírat, i ten nejcivilizovanější člověk má geny našich předchůdců-lovců, z tohoto důvodu snad neexistuje muž, kterého by nelákalo dobrodružství. A stejný pocit muže ovládne i při pohledu na povedenou safari-bundu. Na tento typ oblečení často pamatují i slavné značky ve svých kolekcích, ovšem cena pak nebývá právě nízká. Obecně každopádně platí, že bunda ve stylu safari v sobě sdružuje komfortní interiér a funkční exteriér. Zkrátka, ideální kombinace mezi funkčností, originalitou a stylem.

2. Čistá bavlna

2

Pokud jde o lehké, plně bavlněné bundy, tak mezi těmi lze vybírat z širokého spektra barev, nicméně nestárnoucí klasikou jsou pro jaro odstíny khaki a případně jiné tmavé typu modrá. Některé z firem nabízí i veselejší odstíny, jako třeba červenou, nicméně ta by seděla spíše k létu a pro léto už je zase podobná bunda poměrně příliš teplá.

3. Pracovní bunda

3

Pracovní bundy mají oproti těm VIP značek hned několika výhod. Předně, jejich cena je obvykle řádově nižší, i přesto, že si při šikovném výběru vizáží s těmi značkovými nijak nezadají. Za další, člověk se nemusí bát ji někde zašpinit, což je na jaře hned a je tu i třetí důvod, proč tento typ bundy milovat: má spoustu velkých kapes, kam se vejde spousta užitečných věcí. Pokud jde o barvu pracovní bundy, tak je to poměrně jedno, každopádně, když už si nějakou budete vybírat, neuškodí dát před khaki přednost jinému univerzálnějšími odstínu – totiž modré.

4. Lněná bunda

4

Také bundy z tohoto materiálu se zpracovávají do mnoha forem, tvarů a podob. Jeho obliba spočívá především v onom známém chladivém a svěžím doteku, který se zkrátka nedá popsat, ale musí se zažít. Ke cti lněných bund mluví také to, že jsou výbornými absorbenty a vodiči tepla. Muži a zejména muži by pak měli ocenit i to, že lněná bunda je 2-3 pevnější, nežli bavlněná, takže se výrazně snižuje šance na její úspěšné roztrhání.

5. Kožená bunda

5

Pokud nepočítáme divadla apod. pak není mnoho akcí, na které by se vyloženě nehodila kožená bunda. Kůže bývá zpracována do vysokého lesku, takže rozhodně při jejím nošení neuškodí kapku ztlumit ostatní věci tj. vzít si k ní neutrální doplňky typu nelesklá košile apod. U kůže jsme barevně celkem pochopitelně kapku omezeni, ovšem i tak je zde škála solidní – od světle zlaté, přes mosaznou a hnědou až po tmavě černou.

Autor: Petr Hájek

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.