modre oci blondyna armada
Pěkné :-)Zdroj: Galerie Mzone

6 rozdílů mezi pohlavími – To ženy přenášejí plešatost!

2.0/5
Hodnocení:

To, že existují určité rozdíly mezi muži a ženami, se naučíte už ve školce při hře na doktora. Jsou ale i jiné rozdíly, než ty viditelné na první pohled. Chcete vědět, proč mají muži lepší orientační smysl a jakože ženy žijí déle? Pojďte se s Mzone mrknout na rozdíly mezi pohlavími z vědeckého hlediska!

Vycítí ženy potenciálního partnera?

Všimli jste si už někdy, že ženy lépe cítí, a to i nevýrazné pachy, kterých byste si nikdy nevšimli? Jenže čím to? Anatomicky je struktura nosu u obou pohlaví stejná a ženy nemají žádné čichové receptory navíc. Podle výzkumů se odpověď skrývá v mozku. Ženám se totiž při čichání k něčemu aktivuje větší mozková oblast než mužům. Jinými slovy cítí obě pohlaví stejně, ale ženy dokáží pachy lépe zpracovat.

V jiné studii rozdali vědci mužům čistá bavlněná trička a nechali je v nich dvě noci spát. Trička posléze zavřeli do neprodyšných obalů a dali je očichat a ohodnotit ženám. Největší úspěch měla ta trička, ve kterých spali jedinci s nejlepším imunitním systémem. Takže až vás na prvním rande začne dívka očichávat, tak žádný strach. Jen zjišťuje, jestli s vámi bude mít zdravé potomky (anebo jí hráblo).

Tolerance k bolesti

Stěžuje si vaše přítelkyně i na nejmenší oděrku a vy jen kroutíte hlavou se slovy: Jak tě tohle, prosím tě, může bolet? Tak věřte, že si nevymýšlí žádnou imaginární bolest – má zkrátka více nervových receptorů, a to o dost. Zatímco muži mají v průměru pouze 17 nervových vláken na čtverečním centimetru, ženy jich mají v průměru 34.

To vysvětluje, proč chronickou bolestí trpí převážně ženy a proč potřebují silnější léky proti bolesti. Přesto i v tomhle mají ženy určitou výhodu, a sice že mají více mechanismů na zvládnutí bolesti. Proto zvládnou i tak náročný a bolestivý úkon, jakým je třeba porod.

Inteligence

Jako chlapi máme větší mozek, to je známá věc. V číslech máme zhruba o 4 % více mozkových buněk a o 100 gramů těžší mozky než naše drahé polovičky. Stejně nám to ale k ničemu není. Obě pohlaví mají totiž stejnou hmotnost mozku k hmotnosti tělesné a ženy jsou zkrátka o něco lehčí. Navíc je ženský mozek kompaktnější a obsahuje více neuronů. Také mají mnohem větší mozkovou oblast ovládající jazyky a sociální interakci, a to v obou hemisférách (muži jen vlevo). Chlapi mají zase navrch v prostorové navigaci a geometrii.

Vzhledem k tomu, že máme menší jazykové centrum, je u nás chlapů větší pravděpodobnost vady řeči – např. dyslexie nebo koktání. Tyto vady dívky téměř vůbec nepostihují. Podle výzkumů Dr. Louanna Brizendine dokonce začíná každý mozek jako ženský, ale po 8 týdnech se do něj začne prát testosteron, který snižuje jazyková centra a vyzdvihuje centra agresivity.

Autor: Zdenek Kolbuch

autor: pitrs
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.