medium_2051756510
Zdroj: internet

6 úžasných objevů nalezených pomocí Google Earth 2/3

5.0/5
Hodnocení:

Číslo 3 – Způsob jak podvádět v rybaření
Mezi tím, co archeologové prohledávali západní pobřeží Walesu za pomoci Google Earth, narazili na něco zvláštního. Ve vodách Poppit Sands, kde řeka Teifi ústí do moře, nalezli pod vodou velké V tak přesně vytvarované, že je buď jedním z nejzbytečněji velkých emotikonů na světě, nebo starověkou pastí na ryby.

Tyto podvodní pasti byly kdysi používané k chytání velkého počtu ryb. Odliv nutil ryby okolo stěn proplout skrz nejbližší mezeru, ve které mohla být umístěna síť, nebo mohla být zablokována a ryby se v podstatě chytily samy. Ta past kterou našli, byla okolo 256 metrů dlouhá a 0,9 metru široká, to z ní dělá největší svého druhu a předpokládá se, že je stará 1000 let.

Tyto pasti byly ve své době tak dobré, až byly zakázány v Magna Cartě, pro používání v řekách nebo kdekoliv jinde, kromě pobřeží.

Číslo 4 – „Nový“ lidský předek
Nejsem žádný expert na archeologii, ale když přijde na vykopávání kostí, jeskyně jsou podle všeho tím nejlepším místem kde kopat.  O vánočních svátcích 2007, profesor Lee Berger seděl u svého počítače, hledal nějaké jeskyně a hádejte jaký program k tomu používal? Přesně tak, Google Earth. Našel 500 nových míst, kde by se daly nalézt staré kosti. Oblast do které šel hledat se jmenuje Cradle of Humankind (Kolébka Lidstva), leží poblíž Johannesburgu v Jižní Africe.

V Srpnu 2008, prohledával jeskyně (které našel díky Google Earth) s pomocí svého devítiletého syna, když v tom se jejich pes rozeběhl do vysoké trávy. Kluk, který běžel za svým psem, zakopl o větev a spadl přímo na věc, která se ukázala být dva miliony let starou fosilií. Jedna část páru fosilií se ukázala být klukem a druhá ženou, podobný nález se do té doby nikomu nepovedl.

Malý rozvinutý mozek, dlouhé ruce, dlouhé nohy, rozvinutá pánev. Australopithecus sediba je popisován jako pravděpodobný přechodný druh mezi Australopitékem Africanem a Homo habilis.

Nově objevený druh muže být přímý předek druhu Homo erectus. To z něj dělá možný chybějící článek, nacházející se přímo na bodu přechodu mezi opicí pobíhající kolem na dvou nohách a lidmi jak je známe dnes.

autor: Tomáš Lipták
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.