medium_2051756510
Zdroj: internet

6 úžasných objevů nalezených pomocí Google Earth 3/3

4.0/5
Hodnocení:

Číslo 5 – Zbytky prastaré civilizace
Zatím co se díval online na své město Sorbolo skrz Google Earth, vůbec ne na ten obrázek dívky, která se opaluje nahá na zahradě. Italskému programátoru Luca Mori se povedlo všimnout si nápadného černého oválu na satelitních mapách, který měřil 500 yardů, kolem něj byly neobvyklé černé obdélníky.

Nejdříve si myslel, že by to mohla být jen nějaká skvrna. Ale ukázalo se, že ten ovál označuje bývalou dráhu dlouho ztracené řeky, když si místo přiblížil tak zjistil, že ty černé obdélníky jsou staré pohřbené budovy.

Zdálo se, že to jsou zbytky nějakého stavení, spíše zbytky vily nebo vesnice. Luca zkontaktoval místní archeology, ti se podívali na místo které objevil a našli na něm keramické střepy, díky kterým zjistili, že to je 2000 let stará římská vila.

Číslo 6 – Nejzachovalejší kráter na zemi
Další italský vědec procházel Google Earth, když v tom uviděl něco velice zajímavého v oblasti té nejhůře prozkoumatelné poušti na světě, na Sahaře.

Co našel na své obrazovce, bylo něco obvykle viděného na našem vlastním měsíci a na jiných planetách, kráter po meteoritu široký 45 metrů. Od té doby co je život na Sahaře stejně udržitelný jako na měsíci, jsou forenzní důkazy ponechané kráterem původní a nenarušené.

Odhaduje se, že objekt, který tento kráter vytvořil, byl okolo 1.3 metru velký a narazil do země v rychlosti 12 800 km/h. Kráter Kamil (The Kamil Crater), jak se nazývá, může být tím nejzachovalejším kráterem na Zemi a odhaduje se, že je jen pár tisíc let starý.

1. část : http://www.mzone.cz/clanek/6-uzasnych-objevu-nalezenych-pomoci-google-earth-23/
2. část : http://www.mzone.cz/clanek/6-uzasnych-objevu-nalezenych-pomoci-google-earth-13/

autor: Tomáš Lipták
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.