facebook - zucken
Zdroj: internet

7 důvodů, proč Facebook (možná) skončí

0.0/5
Hodnocení:

Vy nejste na Facebooku? Pokud jste se ještě na této síti sítí neregistrovali, tak ještě malou chvíli počkejte a přečtěte si, že možná zanedlouho už žádný Facebook nebude. Ani ne tak kvůli tomu, že by ho někdo zrušil, ale protože mu budou mizet jeho uživatelé. Zde je hned několik důvodů.

facebook - zucken

 1. Viry útočí i zde

Ano, s viry se můžete setkat už i na Facebooku. V současné době se šíří hlavně prostřednictvím chatu. To vám přijde od vašeho známého zprávička, ve které bude odkaz a třeba poznámka „foto“. V dobré víře kliknete, poté stvrdíte přístup aplikace k vašemu účtu a vir je ihned u vás jako doma.

 1. Slevové weby

Slevové weby a tzv. skupinové nakupování je v současné době pravým trhákem. Kdo by nechtěl úžasnou masáž za dvě padesát nebo večeři pro deset osob za dvacet korun! Když pomineme to, že nám slevové weby vnucují většinou produkty či služby, po kterých bychom si jinak ani nevzdechli, je nepříjemný i způsob jejich šíření. Pokud si totiž někdo chce zlevněnou službu nebo produkt objednat, je v jeho vlastním zájmu, aby si ji objednalo i X dalších lidí. A jak jinak tuto zprávu rozšířit mezi ostatní než pomocí Facebooku… Pokud zjistíte, že se na vaší zdi objevují samé příspěvky o tom, jak si máte objednat skvělé pivní lázně, zájezd do Drážďan nebo výlet parníkem, asi vás to brzy přestane bavit číst.

 1. Odkazy na vlastní byznys

Média jsou pro řadu firem velmi důležitá. A jak je jednoduché využít pro šíření pracovních zpráv vlastní Facebook! Zvláště pokud máte více známých v seznamu, může se zpráva dostat k co nejvíce čtenářům. Takto lze šířit odkazy na své články, u kterých potřebujete zvýšit čtenost, na zboží, které chcete prodat atd. Facebook se tak může stát vlastně tržištěm, na které jsme ale nechtěli přijít a kde jsme nechtěli nic nakupovat.

 1. Farmville, mafie atd.

Také vás otravují na Facebooku oznámení, že ten či onen váš známý nakoupil stádo ovcí do hry Farmville či že shání automatickou zbraň do Mafie? Co je vám po tom, že? Zobrazování těchto oznámení lze naštěstí vypnout, ale spousta z nás není natolik technicky na výši, anebo se nám zkrátka nechce po tomto nastavení pátrat. A pokud se vaše zeď stane přehlídkou her, kterými si vaši kamarádi krátí čas v práci, snadno přehlédnete příspěvek, jenž by vás mohl skutečně zaujmout.

 1. Vydírání přístupem k obsahu

Také jste viděli, že váš známý má na zdi skvělý odkaz na hanbaté blondýny, a rychle jste klikali, abyste se na to podívali sami. Ouha, mnoho těchto úžasných odkazů není k dispozici automaticky, ale pouze pokud umožníte aplikaci přístup k vlastním údajům a/nebo pokud odkaz budete sdílet se svými známými kliknutím na tlačítko „Líbí se mi“.

 1. Kde asi končí to obrovské množství informací?

Facebooku svěřujeme o svém životě skutečně mnohé. Napadlo vás někdy, kdo všechno k těmto údajům může mít přístup? Facebook o tom stále mlčí, ačkoliv se jedná o velmi citlivá data.

 1. Na Facebooku budete mít i vlastní matku

Zamýšleli jste se nad tím, jaké to bude, až budete mít na Facebooku každého druhého, třeba včetně vlastní matky? Asi těžko se pak na Facebooku budete svěřovat, kolik jste toho vypil a kde jste se překvapivě probudil. Ale na druhou stranu – jak svou matku se žádostí o přátelství odmítnout, že? Nejjednodušší pak je nemít účet na Facebooku vůbec a nemusíte nic řešit!

Michaela Kadlecová

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
 1. ice

  fejs – co o vás ví? Zadej si do Googlu svoje jméno,dopij panáka,smáčkni enter a opatrně otevři oči

 2. cenda

  Zpočátku jsm se také registroval al ihned skončil po té, co jsem poznal, že to je past na soukromá data. Jen nevím, jak se vymazat. Poradí někdo?

 3. Mars35

  at skonci

 4. Zubr

  Davam facebooku rok, maximalne dva….