iphone
Zdroj: internet

7 důvodů proč se vyhnout iPhonu

1.0/5
Hodnocení:

Multifunkční přístroj iPhone je bezesporu kultem. Jeho příznivci se zdají být nekompromisní a pořídili by si ho zřejmě za jakýchkoliv podmínek. To, co tento telefon doopravdy umí, většinou nezkoumají a jde jim hlavně o vlastnictví tohoto legendárního přístroje.

iphone

Pokud jste však přemýšlivější osoby, předkládáme vám hned několik poměrně zásadních důvodů, proč do nového iPhonu nejít a proč se raději porozhlédnout jinde. Článek však berte s určitou rezervou – rozhodně nechceme tvrdit, že iPhone je špatný telefon! Naopak, jedná se o špičkový přístroj, který přinesl pár skutečně revolučních vylepšení, může se chlubit krásným designem a zajímavým ovládáním. A navíc ukázal, že se umí poučit, a tak nejnovější verze iPhone 4 mnoho chyb svých předchůdců odstranila. Přesto vám nechceme zamlčovat, že stále zůstává hned několik poměrně podstatných důvodů, proč se poohlédnout po jiném mobilu.

Je velmi drahý. Zkuste si v některém internetovém katalogu provést porovnání iPhonu a jeho funkcí s ostatními dostupnými telefony. Uvidíte, že je předražený (ostatně jako skoro všechny výrobky od společnosti Apple) a že správně by telefonu s podobnými funkcemi odpovídala cena o pár tisíc nižší.

Nepřihlásí se v počítači jako disk. Stejně jako iPod, tak ani iPhone nepodporuje funkci Mass storage, takže se vám pro propojení s počítačem nepřihlásí jako další disk a nemůžete tedy na něj volně soubory vkládat, kopírovat, mazat… Vše je nutno provádět prostřednictvím softwaru iTunes. Navíc ho nemůžete využívat třeba pouze na to, abyste si na něj nějaký velký soubor pouze uschovali a třeba přenesli do počítače.

Neumožňuje rozšíření paměti. Vyrábí se totiž s pevně danou vnitřní pamětí – můžete si vybrat ze 16 nebo 32 GB, což bohužel nemusí někomu stačit. A iPhone slotem na paměťové karty nedisponuje. Je tak třeba se smířit s tím, že více dat již do telefonu nikdy nenarvete.

Aplikace s omezením. Ano, iPhone vděčí za svoji popularitu také úžasným aplikacím, které jsou naprosto jedinečné a na jiných telefonech jaksi nefungují (jde třeba o „kouření“ cigarety na telefonu, hraní kuželek…). To je ale také jeho omezením – do iPhonu totiž dostanete pouze speciální aplikace, většinou navíc placené, a to ještě oficiálně pouze prostřednictvím iTunes a Apple Store.

Akumulátor má malou výdrž. Baterie iPhonu nikdy nevynikaly extra dlouhou životností, což je u mobilu s tak velkým displejem poměrně nevýhodné. A modely nižší než iPhone 4G neumožňovaly ani baterii vyjmout a v případě, že dosluhovala, ji třeba vyměnit za novou.

Vyžaduje internetové připojení. Mobilní telefon iPhone skutečně nepředstavuje mobil, který by byl odtržen od „zbytku světa“. Abyste ho mohli plně využívat, je třeba disponovat internetovým připojením. Toho se chytli i operátoři, kteří jej nabízejí v sadě s internetovým tarifem. Pakliže jste si však tarif neobjednali, připojení vás přijde poměrně draho nebo nebudete moci veškeré funkce plně využívat.

Je to nesvobodný mobil. Co tou „nesvobodou“ máme na mysli? Zatímco jiné mobilní telefony představují jakousi bázi, se kterou můžeme nakládat, jak chceme – instalovat si libovolný software, nahrávat oblíbenou muziku, a to odkudkoliv, připojit ho, kam chceme… Svět iPhonu je značně sešněrovaný. Je možné používat pouze ty aplikace, které nám Steve Jobs povolil, mobil můžeme synchronizovat s počítačem pouze prostřednictvím iTunes – omezení je zkrátka celá řada a není to nic pro svobodomyslné duše! Nutno říci, že společnosti Apple taková politika moc dobře vychází, protože si tak vlastně místo jednoho produktu – mobilního telefonu – objednáváte a platíte produktů hned několik.

Michaela Kadlecová

autor: pitrs
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. Danouš44

    Vesměs je toto vše pravda, ale zase je tam poměrně dost vlastností, které jsou opravdu užitečné…. Telefon je spíše manažerský, ikdyž tomu možnosti hudby a videí neodpovídají. Abych nezapoměl…, mě se po spojení s počítače jako externí disk ukazuje.

  2. mar

    Kdo je Hulan? :-)

  3. Tomas

    To psal Hulan?