ipad2
Zdroj: internet

7 důvodů, proč si nekoupit nový iPad 2

0.0/5
Hodnocení:

Před několika dny začal prodej této novinky od firmy Apple také v ČR, zatímco ve světě už se nějaký ten pátek prodává. Prodejní čísla jsou zatím velmi uspokojivá a určitě o dost předčí svého předchůdce. Také přibylo několik nových vylepšení, avšak zůstala i spousta stále přetrvávajících problémů.

ipad2

Displej je pořád stejný. Je obrovská škoda, že Apple nevyužil úspěšného Retina displeje – jehož si mohou užívat majitelé nového iPhone 4 – a naopak nechal displej stejný jako v původním kousku. Rozlišení 1024×668 a velikost necelých deset palců už dnes rozhodně nikoho neohromí.

Válka mezi Stevem Jobsem a firmou Adobe ohledně Flashe pořád běží a nic na tom nezměnilo ani vydání nového tabletu. Ani tentokrát se tak majitelé iPadu 2 nepodívají na stránky vytvořené ve flashi či si nepustí streamovaná videa na některých serverech.

ipad2_smartcover

Je sice skvělé, že tentokrát už jsme se dočkali kamery, dokonce dvou, nicméně jejich možnosti jsou na dnešní poměry docela směšné. Zadní kamera sice umí nahrávat HD videa (ale jen 720p), nicméně fotky mají stále rozlišení jen 1 Mpx! Fotografie, které pořídíte, vypadají na samotném iPadu 2 docela solidně, ale kdekoliv jinde, kde je zobrazíte, to bude o poznání horší.

Cena. To je jeden z největších záporů nového dítka Apple. Přeci jen 12 000 Kč za tablet je pro našince opravdu hodně. Za tuto cenu už pořídíte solidní notebook nebo nějaký menší netbook.

Pokud byste chtěli iPad 2 používat jako notebook, lépe řečeno jako notebook do školy či do práce, dozajista vás odradí nemožnost použít na něm balíček MS Office. Takže zapomeňte na vytváření prezentací v Powerpointu nebo grafů v excelu.

ipad_2_keyboard_leather_case_bluetooth_thumb_1

S novým dílem se vyrojilo také hodně příslušenství a některá z nich jsou opravdu zajímavá. Joystick, který umístíte do dolního rohu displeje a hrajete s ním hry jako kdysi dávno na herních automatech, vypadá skvěle a také skvěle funguje. Stejně jako HDMI kabel, kterým propojíte svého cool miláčka s velkoplošnou televizí. Problémem je však opět cena. Za tento kabel zde dáte zhruba 40 amerických dolarů, což je několikanásobně více, než kolik stojí klasický HDMI kabel.

iPad 2 se sice prodává se třemi různými velikostmi disku (16GB, 32GB a 64GB), nicméně stále nám chybí možnost rozšířit tento prostor o daleko více -

třeba pomocí externího disku nebo nějaké paměťové karty. Pokud se tedy budete chtít podívat třeba na fotky z fotoaparátu, iPad 2 vám opět neposlouží.

Autor : Jan Šťastný

autor: pitrs
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
 1. gogon

  stejne bych si ho koupil

 2. Jan

  Pruser je hlavne ten Flash. Mluvi o tom jako super masine na prohlizeni netu, ale ve finale se spousta stranek nezobrazi.

  • gogon

   to je ten největší průser applu, zasranej flash :(