Triton 1000 Luxury Submersible_620
Zdroj: Jan Šťastný

7 extrémně drahých vychytávek – je libo obojživelný autobus?

5.0/5
Hodnocení:

Pokud je slovo „drahé“ vaše hlavní motto, tohle je článek přesně pro vás. Vynechali jsme tentokrát všechny ty pozlacené hodinky, mobily a televizory a vybrali unikátní výrobky, které si pracující z průměrného českého platu asi těžko někdy koupí.

Triton 1000 Luxury Submersible – $1,690,000

Pokud jste vždy snili o probádání tajemných mořských hlubin, zde máte luxusní ponorku pro náročné. Vejdou se do ní dva dospělí a díky speciální úpravě je jako stvořená pro umístění na luxusní jachtu, ze které potom může být jednoduše spuštěna do moře. Výška v kabině je 1,8 metru, vyšší dobrodruzi tak budou mít přeci jen trochu problém.

Abyste se cítili pohodlně za všech okolností, designéři přidali také klimatizaci a kožené sedačky. Ovládání by mělo být velmi jednoduché pomocí joysticku, ale není problém si také doobjednat profesionální trénink, který však není zahrnut v ceně.

DI Vapor’s Cosmo TV Luxury Tub – $7,000

Často jste si při horké koupeli říkali, že vám k naprosté spokojenosti chybí jen televize, aby vám neunikla ani jedna minuta z právě vysílaného sportovního přenosu? Pokud je vaše odpověď ano, díky Di Vapor‘s Cosmo TV máte po problému!

LCD televizor se pyšní úhlopříčkou 17“ a voděodolným displejem. Díky připraveným konektorům není problém připojit i třeba DVD přehrávač a pustit si oblíbený film. Na spodním rámu je připraven dotykový displej, kterým můžete televizor ovládat, ale více pohodlné je určitě použít dálkové ovládání. To je napojeno také na vanu, takže si můžete zapnout bublinkovou koupel, masážní trysky nebo podvodní světlo. Nechybí ani FM rádio pro poslech oblíbené hudby. Neberte tuhle koupelnu snů za 7 000 USD (cca 120 000 Kč)!

The Ferguson Hill Horn Speaker System w/ Subwoofer – $17,581

Když reproduktory, tak pořádné! Tato sestava se pyšní nejen originálním designem, kde hlavní reproduktor je ve tvaru trumpety. Sestava může operovat v rozmezí 150 Hz – 20 KHz s nulovým ruchem a nabízí skvělý detailní zvuk, ve kterém dobře zní jak hloubky, tak i výšky.

Napájení je vzhledem k výkonu vyloženě směšné, na základní provoz vám bude stačit 5 wattů.  Mějte však na paměti, že při zvyšování hlasitosti se bude hůře žít vaším sousedům, přičemž nějaké to prasklé okno také nebude výjimkou.

Power-Assisted Suitcase – $1,365

Koho neustále baví se tahat na cestách s těžkým kufrem, že? No a co kdybychom vám řekli, že už nemusíte? Že existuje kufr, jenž všechnu práci odvede za vás. Princip je vlastně velmi jednoduchý. V útrobách tohoto kufru se nachází strojek napájený baterií, kterou před cestou musíte nabít. Poté tato baterie pohání kolečka, takže vlastně kufřík jede sám a vy ho jen symbolicky držíte a udáváte směr.

Po plném nabití baterie je „dojezd“ kufříku něco málo přes 2 km, což by mělo na přemísťování po letišti naprosto stačit. Navíc pokud pojedete z kopce, motůrek se vypne, čímž bude nejen šetřit baterii, ba dokonce ji ještě dobije! V podstatě podobný systém najdeme třeba v hybridních automobilech.

Icon A5 Personal Aircraft – $139,000

Je velmi stylové říct přátelům, že někam letíte soukromým letadlem. Právě na potřeby mas mysleli také designéři tohoto skvostu. ICON A5 je sportovní letadlo pro dva pasažéry, které může přistávat na letišti, ale třeba i na vodě. Motor má v sobě 100 koní a maximální uvedená rychlost je 170 km/h, což je velmi solidní.

Vzhledem k tomu, že můžete jezdit i po vodě, je možné použít jak letecký benzín, tak klasický, který dáváme do auta. Křídla je možné složit, a tak jednoduše naložit své letadélko na přívěs a cestovat s ním i na silnicích. V případě nouze jsou samozřejmě přítomny padáky. Také nechybí ani kontrolky, jež budou piloti znát i z velkých letadel.

Tecnologia Aeroespacial Mexicana Rocket-Belts – $250,000

Kdo by nemiloval jet-packy, že? Co si takhle jeden pořídit domů?! Ne, to není sci-fi, ostatně právě tyto obleky už byly vytvořeny v šedesátých letech minulého století, když americká armáda experimentovala s lidskými možnostmi a možným vybavením.

Tato vychytávka, vypadající jako z filmů o Jamesi Bondovi, se pohybuje rychlostí přes 18 km/h, což není vůbec špatné. V balení také naleznete přístroj na výrobu vlastního raketového paliva, takže můžete létat, létat a létat.

Terra Wind Amphibious RV – $850,000

Představili jsme několik opravdu velmi drahých a mnohdy i trošku zbytečných vychytávek. Jak si je ale všechny vzít s sebou na dovolenou? Co třeba použít Terra Wind Amphibious RV?! V podstatě se jedná o klasický RV, který má na palubě ještě několik dalších šikovných věciček. Skvělá navigace vám usnadní cestování, neboť dokáže zjistit, kde je zácpa, a nabídne alternativní cestu. Také vám ukáže, kde se momentálně nachází policejní radar. Jen upozorňujeme, že všelijaké Bondovské vychytávky, jako jsou kulomety, rakety apod., nejsou v této verzi přítomny.

 

Autor: Jan Šťastný

 

autor: Jan Šťastný
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. gogon

    Tak ty repráky ♥