obrazek 1
The IWC Grande Complication PerpetualZdroj: Internet

7 nejdražších hodinek světa

5.0/5
Hodnocení:

Jen málo módních doplňků mají pánové tak rádi jako hodinky. Ty za svou dobu existence ušly obrovský kus cesty a od tzv. cibulí, které nosili jen občané vyšší třídy, se dnes dostaly na ruce i obyčejným lidem. My se ale podíváme na výběr těch vůbec nejdražších, které budí dojem výjimečnosti a luxusu.

$240k — The IWC Grande Complication Perpetual

 

Tom Cruise v posledních letech proslavil tuto značku ve filmech, čímž ji ukázal všem divákům. Firma IWC však vyrábí kvalitní hodinky už více než 100 let. IWC Grande Complication Perpetual jsou kompilací 659 mechanických částí a jsou osázeny 71 kusy drahých kamenů. Mají na svém kontě 12 patentů a 21 různých funkcí. Mezi nimi například kalendář na dalších 500 let kombinovaný se zobrazovanými měsíčními fázemi. Momentální fáze Měsíce je zobrazovaná vyleštěným kusem zlata.

Produkce je však jen 20 hodinek ročně, takže byste se měli rychle dostat na čekací listinu. Cena 240k USD je totiž nejnižší z tohoto výčtu.

$387,200 — Vacheron Constantin Les Cabinotiers

obrazek 2

 

 

 

Firma Vacheron Constantin začala vyrábět hodinky už v roce 1755 a díky tomu je momentálně nejstarším výrobcem hodinek na světě. Společnost je světově proslulá a řadí se mezi tři nejkvalitnější tradiční výrobce hodinek, a to společně s Patek Phillippe a Audemars Piguet.

Hodinky z dílny Constantin jsou distribuovány po světě přes 15 specializovaných obchodů, které prodávají výhradně tuto značku. V Čechách je bohužel nenajdeme.

Také významné osobnosti z historie se mohly pyšnit těmito skvostnými hodinkami. Byl to například Napoleon Bonaparte, Papež Pius XI, Vévoda z Windsoru nebo třeba Harry Truman.

Tento model je neobyčejně tenký a jeho tělo je pokryto osmnáctikarátovým zlatem. Neobsahují žádnou baterii, takže se natahují manuálně. Na jedno natažení vydrží až 34 hodin. Řemínek je z kůže aligátora, avšak do vody s hodinkami nemůžete, jsou totiž jen „splash resistant”.

$404k — The Jaeger-LeCoultre Gyrotourbillon

obrazek 3

 

 

 

Léta páně 1833 a mladý Antoine LeCoultre si právě otevírá malý obchod s hodinkami v Le Sentier ve Švýcarsku. LeCoultre byl posedlý vyráběním přesných hodinek, chtěl vytvořit ty úplně nejpřesnější na světě. Při tomto snažení vytvořil mimo jiné mikrometr – nástroj, který je schopný naměřit jednu tisícinu milimetru. Tyto hodinky představují sběratelský skvost především díky vestavěnému Tourbillionu (mechanickému aspektu vytvořenému už v roce 1795), díky němuž hodinky nereagují na zemskou gravitaci, a tím zajišťují naprosto přesný čas v jakýchkoliv podmínkách. Samozřejmostí je voděodolnost až do hloubky 50 metrů; náramek je buď z aligátoří kůže, nebo platinový. Zákazník si může vybrat, která varianta mu více vyhovuje.

$420k — Girard Perregaux Opera Three Musical Hours Watch

obrazek 4

 

 

 

Opera s pořadovým číslem 3 je opravdovým skvostem, a to především pro milovníky vážné hudby. Díky komponentům uvnitř hodinek fungují – s trochou nadsázky – jako přenosná šperkovnice. Každou hodinu vám totiž zahrají třeba Čajkovského nebo Mozarta, zkrátka dle vašeho přání. Pod velkým ciferníkem se totiž nachází hotový mini orchestr, který známé melodie přehraje skutečně famózně.

Hodinky jsou v osmnácti karátovém bílém zlatě, řemínek je z aligátoří kůže a najdete na nich také safírové krystaly. Je voděodolný až do hloubky 50 metrů. Hodinky, dražší než kdejaké sportovní žihadlo, jsou však považovány za velký sběratelský kousek a jejich cena tak určitě ještě půjde nahoru.

$580k — A Lange & Sohne Tourbograph

obrazek 5

 

 

 

Firma Lange & Sohne začala vyrábět hodinky v roce 1845, ale její továrna byla zajištěna východními Němci po 2. světové válce. Tehdejší režim bral tyto hodinky jen jako buržoažní přežitek. Avšak hned po pádu Berlínské zdi dostali právoplatní majitelé svou továrnu zpět a další modely z jejich dílny se objevily takřka okamžitě. Dědic a prapravnuk původního zakladatele Langeho začal opět vyrábět a prodávat skvostné hodinky pro nejbohatší elitu.

Tyto hodinky mají celkem 1 097 pohybujících se častí a 41 hýbajících se drahých kamenů. Ty jsou zasazeny prakticky po celém ciferníku. Vyrábějí se z platiny, nebo ze zlata a krystalického safíru.

Každé hodinky jsou unikátní a vytvářejí se celých 30 dní v kuse, bez přestávky, přičemž se nad nimi střídá několik předních hodinářů. I díky tomu je jejich produkce limitovaná.

 

 

$655k — Audemars Piguet Royal Oak Complication

obrazek 6

Výrobci Audemars Piguet a Patek Phillippe neustále usilují o to, aby měli ty nejdražší hodinky na světě. Prvně jmenovaní však v této válce cen v poslední době prohrávají, a proto přišli s novým modelem.

Model Royal Oak má 52 drahých kamenů na ciferníku a natahuje se ručně. Perpetuální kalendář ukazuje datum, fázi Měsíce a přestupné roky na několik set let dopředu. I díky tomu se může v rodinách dědit z generace na generaci.

Hodinky jsou z osmnáctikarátového bílého zlata a náramek je ze safíru. Tento model je voděodolný až do hloubky 20 metrů.

$1.5 million — the Patek Philippe Sky Moon Tourbillon 5002 P

obrazek 7

Hodinek z této výrobny není mnoho, vlastně velmi málo. I přesto je jejich výroba stále považovaná za sériovou, a tak do tohoto výčtu určitě patří. Suverénně se jedná o nejdražší hodinky z našeho výčtu a s cenou 1,5 miliónu amerických dolarů rozhodně nejsou pro každého.

Celý kousek se skládá z 686 částí a některé z nich jsou tak malé, že byste na ně potřebovali mikroskop. Po celé ploše je rozsázeno 55 drahých kamenů. Na jedno natažení hodinky vydrží celé dva dny.

Stejně tak jako většina kusů v našem výčtu i tyto umí zobrazit fázi Měsíce, momentální den v týdnu a datum. Společně s hodinkami pak dostanete v balení safírový krystal a řemínek z krokodýlí kůže. Do vody s nimi však nemůžete, nejsou voděodolné (jsou odolné pouze proti prachu a vlhkosti).

Jan Šťastný

autor: pitrs
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
 1. gogon

  a digitální by nebyli ? :D

  • franta

   ne asi ne

 2. Lordbob

  Krása opravdu jo

  • gogon

   ale na ruce bych se je bál nosit

 3. sido1

  Hodinky by se měly hodnotit podle vzhledu, formátu a funkci a ne podle idiotských diamantů a spol.,něco jako zlatý nočník posetý smaragdy pro zbohatlické parchanty!

 4. tara

  nepáčia sa ani mi, ale viete, drahé veci vyzerajú nenormálne :P ale to je v poriadku, lebo keď chceš normálnu hodinku, netreba platiť za to milióny :P

 5. opel

  Klasika je klasika. ROLEX, OMEGA,ZENITH. To co uvádíte jsou hrozný sračky.

 6. Altherma

  Vacheron Constantin – moc pěkné hodinky. Opravdu se mi líbí jejich mechanika se zvýrazněním ložisek z drahých kamenů.

 7. meruňka

  nepáčia sa mi tie hodinky, myslela som si, že ked´ sú najdrahšie na svete, tak budeú vyzerať inakšie ako normálne hodinky, ale ni :S

  • admin

   me taky ne

  • masa

   ani mne ne