zapach
Zdroj: internet

9 zápachů, které by si muži měli hlídat a jak na ně

4.0/5
Hodnocení:

Z čistě biologicko-chemických důvodů každý z nás zapáchá v různých situacích tu více a tu méně. Někdy je to poměrně jedno (sólový běh), jinde to je ale vyloženě na škodu (rande), takže na jaké tělesné projevy si dát největší pozor a co s nimi?

zapach

1. Dech

Zápach způsobující bakterie žijí v kyselém prostředí, takže věc vyřeší to, když si do trochy teplé vody rozmícháte špetku soli a cca 30 s ji budete přelévat v puse. Sůl zredukuje kyselost tím, že v ústech zvedne pH. Když není po ruce sůl, postačí i pouhá voda, stále to dle vědců pomáhá snížit počet bakterií v puse. Zvláštní pozornost při tomto procesu čištění věnujte kloktání, jelikož bakterie žijí převážně na zadním konci jazyka. Když je při ruce kartáček, neuškodí vyčistit si jazyk kartáčkem a hned nato si vzít na 10 s antibakteriální ústní vodu.

2. Benzín a nafta

Jestliže jste právě skončili čerpání a ruce máte jako pracovník ropné plošiny, umyjte si ruce nějakým alkoholem (resp. glykolem), který spolehlivě rozpustí součásti benzínu nebo nafty. Vše zakončete utřením do papírového ubrousku nebo něčeho podobného snadno zahoditelného (tj. svetr je vyloženě nevhodný). Do sebe se neutírejte v žádném případě, jelikož byste zdroj zápachu pouze přesunuli jinam, což není žádoucí. Mimochodem, používejte raději preventivně rukavice.

3. Alkohol

Doktoři zatím nevědí tak zcela proč, nicméně je pravidlem, že tmavější alkoholické nápoje způsobují po delší dobu známý lihový dech než ty světlého rázu. Pokud hledáte rychlé řešení, tak existuje, ale líbit se vám nebude – vypijte dvě sklenice grepové šťávy. Ta pomůže aktivovat enzymy v játrech, které mají na starosti zpracování alkoholu. Zápach tak tělo opustí dříve.

4. Pot

I na pocení libovolné části těla existuje dobrý trik. Vezměte dva ručníky, na oba dejte trošku tekutého mýdla, ale navlhčete pouze jeden. Poté se utřete tím vlhkým a pak do sucha tím druhým. Dle profesora dermatologie to zabije místní bakterie + zajistí příjemnou vůni minimálně na onu důležitou schůzku.

5. Po práci s rybami

Stačí, aby člověk smažil rybu a hned je cítit jako krokodýlí líheň. I zde se doporučuje vzít si rukavice, ale co když nejsou nebo zkrátka zapomenete? Vyčistěte si prsty nějakým bělicím práškem na nádobí smíšeným s vodou + pak si je umyjte tou nejvřelejší vodou jakou zvládnete. Pomáhá to zvláčnit všechny rybí tuky.

6. Nohy

Jedním řešením je koupit nějaké speciální boty ze syntetických vláken, které odvádějí vlhko. Druhým řešením je do bot běžných používat speciální prášky, spreje apod. A do třetice zkrátka se lze před důležitou schůzkou vydrhnout něčím voňavým. Jen pozor na to, že zdrojem zápachu typicky nejsou nohy ale boty!

7. Kouř

Jestliže jste načichlí kouřem, dá se použít buď osvěžovač ve spreji nebo ten trik, že si sednete k vysoušeči rukou a necháte si kolem těla klouzat pár minut teplý vzduch, který napomůže odvést molekuly způsobující zápach. Hlavně si při pročesávání delších vlasů dejte pozor, ať se nepřimotají na topné těleso…

8. Jiná žena

Pokud není čas na praní a žehlení důkazů, pomáhá hodit košili na cca 2 minuty do sušičky a nechat ji tam nějaké 2 minuty na největší teplotu. To pomůže odpařit všechny parfémy.

9. Problémy s větry

Jezte méně toho, co způsobuje vaše erupční problémy a přidejte si o trochu více jogurtu, bakterie z něj by měly nahradit bakterie způsobující zápach.

Autor: Petr Hájek

autor: pitrs
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.