Acura NSX Concept
Acura NSX Concept - dravá kráska která Vás nenechá chladným.Zdroj: Honda

Acura NSX Concept – dravá kráska která Vás nenechá chladným.

5.0/5
Hodnocení:

Už jste nedoufali v návrat supersportu od Hondy? Tak tady ho máme v celé jeho parádě – Honda Acura NSX se na nás chystá ve velkém stylu.

Acura na detroitském autosalonu představila už několik let netrpělivě očekávaný supersportovní model, byť zatím pouze ve formě konceptu. Vůz představil sám šéf Hondy Takanobu Ito a mimo jiné také prozradil, že vůz má, stejně jako původní NSX , před zadní nápravou napříč uložen vidlicový šestiválec VTEC. Samozřejmostí je vysoký výkon, přenášený na kola prostřednictvím sedmistupňové dvouspojkové převodovky. Pohon všech kol je zajišťován prostřednictvím systému Sport Hybrid SH-AWD (Super Handling All Wheel Drive). Tento systém využívá dvojici elektromotorů hybridního systému pro distribuci pozitivního i negativního točivého momentu mezi kola přední nápravy v závislosti na aktuálních jízdních podmínkách.

Koncept má nádhernou dravou a přitom ladnou dvoumístnou uzavřenou karoserii dlouhou 4330 mm, širokou 1895 mm, vysokou 1160 mm a s rozvorem náprav 2575 mm, za kterou by se nemusel stydět jakýkoliv vehikl typu supersport. Na přední nápravě se obouvají bačkory velikosti 255/35 R 19, na zadní pak trochu větší 275/35 R 20.

Šéf koncernu Honda Takanobu Ito dále uvedl, že Acura NSX má představovat dokonalé spojení stroje s řidičem a má nabízet vynikající ovladatelnost, jízdní vlastnosti a nádherný požitek z dravé jízdy. Zároveň má nová Acura mít přijatelné provozní náklady a také být přívětivá k životnímu prostředí.

Vývoj auta má pod palcem americké R&D Hondy a v USA v Ohiu se bude tato Acura i vyrábět. Bohužel si počkáme. Podle automobilky se má v sériové podobě představit do tří let, ale soudě dle konceptu se vyplatí čekat.

 

autor: David Machala
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.