pivicko
Zdroj: internet

Aliance P.I.V.

0.0/5
Hodnocení:

Pivaři, radujte se! Konečně je tady někdo, kdo se rozhodl vzít pivní osvětu do vlastních rukou a pozvednout pivaření na úroveň téměř olympijské disciplíny. Oním osvíceným je ALIANCE P.I.V. (Pivně Inteligentních Výčepů). Parta lidí – majitelů pohostinských zařízení, která si dala za cíl komplexně informovat veřejnost o výtečných pivech, jejich výrobcích, jejich prodejcích a vůbec všem, co by mohlo konzumenty oblíbeného a hlavně kvalitního pěnivého moku zajímat.

pivicko

Komu je určena?

Pokud si jakožto pivaři nevystačíte s nabídkou notoricky známých pivovarů a vaše chuťové buňky touží stále víc a víc po něčem novém, zajímavém a hlavně chutném nebo chcete navštívit podnik, kde se točí výtečné pivo, pak právě pro vás je tu Aliance P.I.V. Nejste totiž sami, koho nebaví stereotyp v podobě pivovarnických gigantů á la Gambrinus a Staropramen, které stále drtivá většina restauračních zařízení nabízí bez možnosti jakékoliv alternativy. A přitom je to opravdu velká škoda. Dost možná se toto děje pouze z důvodu nedostatečné propagace malých a středních pivovarů, které produkují leckdy chutnější a kvalitnější piva.

Členové aliance

Momentálně jsou jejími členy pražské podniky První pivní tramway,restaurant  Merenda, Zlý časy, restaurace Obžerství a U prince Miroslava, ale do svých řad jsou ochotni přibírat nové kolegy z celé republiky. Inspiraci zakladatelé získali v Holandsku, kde se tímto způsobem sdružuje zhruba 55 restaurací a hospod. Šikovně tak prezentují veřejnosti nejen již zmiňované a často zbytečně opomíjené méně známé pivovary, ale také sami sebe. Dali si za úkol dostat ke konzumentům kvalitní produkty a také potřebné informace o tom, co vlastně ony osvěžující orosené sklenice obsahují.

Podmínky přijetí

Pokud jste majitelem nějakého podniku a členství v takovém „klubu“ by se vám líbilo, musíte splňovat následující. Iniciativa je očekávána  ze strany zájemců, tedy vás.  Podmínkou pro přijetí je prezentace pivních listů, na nichž zákazník nalezne veškeré možné i nemožné informace o daném produktu. Jedná se o povinné položky typu obsah alkoholu, hořkost, pivovar, ze kterého pivo pochází, barvu a další, jež považuje výrobce za zajímavé. Na internetových stránkách Aliance P.I.V. je v současné době k nahlédnutí 110 pivních listů. Dále potom musí mít zájemce o členství minimálně 4 pípy, z nichž alespoň na jedné budou rotovat piva z různých malých pivovarů. Přestože čepujete třeba 7 druhů  výborného piva, ale všechny pocházejí ze stejného pivovaru, máte smůlu. Poslední podmínkou je mít na stolech brožurku Aliance P.I.V. Díky ní se mohou hosté dozvědět o specialitách ostatních aliančních podniků včetně toho vašeho.

Ač se po dlouhá léta traduje, že pivo dělá hezká těla, spíše než na kvantitu radíme se zaměřit na kvalitu. A od toho je tady právě Aliance P.I.V. Na zdraví!

Autor: Olga Jandová

autor: pitrs
rubrika: Nezařazené
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.