arijske bratrstvo
Zdroj: internet

Árijské bratrstvo, jeden z nejhorších vězeňských gangů na světě!

3.5/5
Hodnocení:

Árijské bratrstvo, jeden z nejhorších vězeňských gangů na světě, který vznikl, aby chránil bílé vězně před černochy a Hispánci. Dnes se karta obrátila a terorizováni jsou barevní. Gang prakticky ovládá vězení. Pokud se jeho členům nezdají dozorci, jsou schopni zabít i tři týdně.  Zraďte je a v nejlepším si vysloužíte zbroušenou lžící pod žebra.

Gang Arijského bratrstva vznikl v roce 1967 v proslulé kalifornské věznici San Quentin. Původně to byl jen malý gang Bluebird, který dodával běhny přímo do vězeňských cel. Postupně se spřáhl s bílými vězni a sjednotil je pro jejich ochranu (a pro terorizování barevných). Dnes má na účtu přes 140 federálních obvinění. Mezi nimi nechybí obchod s drogami ve velkém, vydírání, hazard, zastrašování, nájemné loupeže a samozřejmě spousta a spousta vražd.

Členové se upisují vlastní krví

Cesta mezi bílé vrahy není tak jednoduchá, jak by se na první pohled zdálo. Nejdříve se musíte dostat do vězení, kde vládne bratrstvo. Pokud jste muž bílé pleti, slíbíte doživotní věrnost, kterou stvrdíte podpisem vlastní krví, a následně musíte vydržet tvrdé bití od členů. Přijetí trvá až jeden rok a potřebujete k němu minimálně tři ručitele z klanu. K přijímání patří i přísaha:

„Budu stát za svým bratrem

Můj bratr mi je přednější než cokoliv

Zklamu-li své bratry, můj život je ztracen

Bratra svého budu ctít v míru i ve válce”

Jestli si myslíte, že členové Árijského bratrstva jsou jen tupá masa trestanců, tak jste na omylu. Jejich komunikační síť je tak propracovaná, až to bere dech. Například není nic výjimečného, že se černoch dostane do křížku s příslušníky gangu a za zdmi věznice zahyne. Když se něco takového stane, vydá kápo rozkaz a zavražděna je i černochova rodina se všemi příbuznými. Dává se tak dost jasně najevo, že se členy gangu se nežertuje.

Nepomohla ani samotka

Samotní dozorci z San Qeuntinu tvrdí: „Namísto, aby věznice vychovávala a napravovala, učí vězně těm nejodpornějším organizovaným zločinům.“ Vytvoření a udržení gangu nepomáhá ani zavření nejhorších vězňů na samotku, tj. do betonové buňky s rozměry 2×2 metry na 23 hodin denně. Vždy se však najde nějaký úplatný dozorce, jenž na samotku dostane mobil nebo vynese pár vzkazů.

Do gangu jsou přijímáni zásadně vrazi a násilníci – politika je nezajímá. Kvůli tetování se jim ostatní vězni vyhýbají a oprávněně z nich mají nahnáno. Jakákoliv zrada nebo snaha o opuštění bratrstva se trestá okamžitou smrtí. Pár bodných ran nabroušenou lžící během vycházky se už ani nevyšetřuje.

Dozorci mají strach

Není nic divného, že se u vězňů najde i několik kilogramů hašiše, stovky dávek heroinu a nádobíčko k jeho užívání. Když se dozorcům podaří takový objev, mají strach o sebe i své rodiny. „Člověk nikdy neví, co od těch šílenců může čekat. Jsou dokonale organizovaní,“ prozradil dozorce.

Mezi největší nepřátele Árijského gangu patří La Nuestra Familia (NF), což je vlastně taková mafie operující ve věznicích u mexických hranic. Podle experta na americké podsvětí Jeana Stuarta připadne na jednoho zavražděného člena Árijského bratrstva sedm mrtvých členů NF. Ke spojencům klanu patří většina motorkářských gangů a skupiny kolem hip hopu. Nejvíce spolupracují s podobně smýšlejícím gangem Silent Brotherhood.

Poslední nadějí na zničení vězeňských gangů byla věznice SUPERMAX v Coloradu, která připomíná spíše protiatomový kryt než vězení. Na jejím vytvoření spolupracovali ti nejlepší specialisté a technici ve snaze zabránit vynášení informací z věznice, ale marně. „Nejostřílenější vězni světa odsud řídí kriminální gangy. Tři z nich se ocitají před soudem. Zaměstnanci superstřeženého objektu mají oči pro pláč. Na lepší služby jim chybí personál,“ prozradila pro CNN coloradská senátorka Buffi McFayden. Zprávy se dají z věznice pronést různě. Třeba neviditelným inkoustem z grapové šťávy.

Vraždy jako sport

Začalo to 70. letech v San Quentinu. V této věznici sedělo až příliš vrahů čekajících na smrtící injekci. Vrahů, kteří patřili ke vznikajícímu Árijskému bratrstvu a neměli co ztratit. Začali tedy s ostatními věznicemi soutěžit, kdo zabije více barevných vězňů.

„Ačkoliv se to zdá nepochopitelné, byly ještě v roce 1970 jejich vraždy a těžké zločiny motivovány soutěživostí. Vězni po celé Americe sázeli na jednotlivá nápravná zařízení. Mezi věznicemi kolovaly přesné aktualizované tabulky, kolik a kde bylo zabito černých vězňů. Federální vláda tyto nechutné soutěže nedokázala zabrzdit,“ vyjádřil se vězeňský komisař Fredie McGregor.

Autor: Zdeněk Kolbuch

autor: Zdeněk Kolbuch
rubrika: Adrenalin
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.