asus post
ASUS ZenbookZdroj: ASUS

ASUS vám v případě poruchy notebooku, zařízení opraví i vrátí peníze! Garance spolehlivosti.

0.0/5
Hodnocení:

Na zařízení ASUS koupené letos se bude vztahovat unikátní záruka.

Nejdříve jsem tomu moc nevěřil, takže jsem to opravdu pečlivě studoval, kde je háček, ale je to opravdu tak. Nejdříve tedy tisková zpráva, kterou nám ASUS poslal: 

Společnost ASUS spustila v České republice pro své zákazníky program „ASUS 100% záruka spolehlivosti“. Díky tomuto programu, který je platný od 23. února do 31. prosince 2015, mají lidé v prvním roce od zakoupení notebooku nebo konvertibilního zařízení značky ASUS v případě oprávněné reklamace nárok na vrácení peněz. To znamená, že pokud budou muset notebook reklamovat v servisu, zpátky dostanou nejen opravené zařízení, ale i částku rovnající se jeho maloobchodní ceně. Lidem, kteří budou chtít tuto garanci nad rámec zákonné záruky využít, stačí jen zaregistrovat svůj notebook společně s nákupním dokladem na webových stránkách www.asus-zaruka.cz a to do 15 dní od jeho nákupu.

„Notebooky ASUS si dlouhodobě ve statistikách RMA stojí velmi dobře a jejich poruchovost patří mezi výrobci k vůbec nejnižším. V rámci zlepšování služeb jsme se proto rozhodli, že našim zákazníkům nabídneme možnost vrácení peněz, pokud se na jejich zařízení do jednoho roku od nákupu vyskytne závada, na kterou se běžně vztahuje záruční oprava,“ říká Thomas Chu, ředitel české pobočky společnosti ASUS. „S pořízením notebooku značky ASUS tak lidé získávají i 100% jistotu, že o své peníze nepřijdou,“ dodává Chu.

Zákazníci, kteří si zakoupí od 23. února do 31. prosince 2015 jakýkoli notebook nebo konvertibilní zařízení značky ASUS, mají možnost svůj produkt do 15 dní od nákupu zaregistrovat na oficiálních internetových stránkách programu „ASUS 100% záruka spolehlivosti“. V případě, že se u jejich zařízení projeví mezi 14. a 365. dnem od data nákupu technická závada, získávají automaticky nárok nejen na opravu v autorizovaném servisu v rámci běžné záruky ale také na vrácení peněz.

Kromě opraveného notebooku tak obdrží navíc ještě částku odpovídající celkové maloobchodní ceně produktu. Tato akce se nevztahuje na produkty DOA (dead on arrival), u kterých se závada objeví během prvních 13 dní od data nákupu.  

Program „ASUS 100% záruka spolehlivosti“ se vztahuje na notebooky a konvertibilní zařízení z portfolia společnosti ASUS zakoupené v České republice. Kompletní podmínky a detaily propagační akce naleznete na webu asuspromotions.com/cz/cs/pages/reliability/terms

Myslím, že základní podmínky akce jsou jasné, nemá smysl je tedy rozebírat. Ale podíval jsme se podrobně na ty kompletní podmínky. Důležitá je tedy včasná registrace produktu, potom že je to akce limitována na jeden požadavek na jednu domácnost a 10 požadavků na jednu firmu a také že se to netýká už cenově zvýhodněných a speciálních nabídek.  

Právo zákazníka na vrácení ceny je podmíněno tím, že vada produktu bude uznána a opravena autorizovaným servisem ASUS a současně tato vada nebude kvalifikována jako neopravitelná s nárokem na vrácení kupní ceny. Propagační akce se nemůže účastnit zákazník, který získá nárok na vrácení kupní ceny nebo její části z titulu odpovědnosti za vady a pochopitelně se akce nevztahuje na vady, které tomu uživatel udělá sám :).

Nejzajímavější podmínka je ale v závěru: Poskytovatel si vyhrazuje právo zrušit propagační akci kdykoliv bez udání důvodu. Poskytovatel si dále vyhrazuje právo odmítnout vrácení ceny produktu, v případech, kdy bude mít důvodné podezření, že zákazník uplatněním nároku na vrácení ceny sleduje nepoctivý záměr.

Jinými slovy, jako nadstandardní záruční podmínka je to zajímavé, ASUS se to snažil hodně ošetřit, takže bude zajímavé sledovat, jak si s tím mnozí, často velmi „vyčůraní“ zákazníci, poradí. Rozhodně bych ale asi netvrdil, že ta záruka je 100%, to není, mnoho podmínek tu 100%nost snižuje ;). Nicméně když už je podobný záruční „zajít z pytle venku“, tak podobná záruka by byla hodně zajímavá na mnoho typů zboží, i když je asi jasné, proč ji ASUS nenabízí třeba na komponenty samotné. Přesto pokud by ji nabídl, rozhodně by to mělo značný vliv na jeho prodeje, proti ostatním a kdo ví, třeba by se postupem času stala tahle záruka standardem a nutilo by to výrobce dělat produkty opravdu kvalitně.

Více o 100% garanci spolehlivosti zde:

autor: Martin Safra
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.