Bentley Continental GT V8
Bentley Continental GT V8Zdroj: Internet

Bentley Continental GT a GTC V8: krásný čtyřválcový kabriolet.

4.0/5
Hodnocení:

Britská značka Bentley se v Detroitu pochlubila levnějším kabrioletem Continental GTC V8, svým novým bi-turbo osmiválcem.

I když nebylo toto vozidlo předem propagováno, nejedná se o velké překvapení. Tento levnější a zejména i úspornější osmiválcový čtyřlitr, kterým se chce Bentley prezentovat ve skupině vozů jako je Audi S6, Audi S7 a Audi RS6 Vás v mnohém dokáže uspokojit.

Nastavení a parametry tohoto čtyřlitrového vidlicového osmiválce nijak nevybočuje s parametrů typických pro vozidla kupé. Motor je prezentován jako sportovnější, efektivnější a levnější volba, než byl dosud používaný šestilitr W12. Také tady 4,0 TFSI V8 bi-turbo disponuje výkonem 507 koní dostupným v 6 000 ot./min. a točivý moment 660 newtonmetrů v rozmezí os 1 700 do 5 000 ot./min.

Maximální rychlost ani dynamičnost motoru ještě nebyla oficiálně  oznámena, ale dovolím si tvrdit, že zvládne v pohodě za 4,8 s z nuly na sto a maximálka bude kolem 303 km/h udávaných pro kupé. Stejně tak i průměrná spotřeba se bude pohybovat kolem 10.5 až 11 litrů / 100 km.

Bentley několikrát zdůraznilo, že Continental GT V8 sice není žádná laciná volba, ale je výrazně levnější než verze W12.

Nejlevnější Bentley Continental GT V8 přijde v Německu v přepočtu na koruny na zhruba na 3 500 000 kč bez DPH a za otevřené provedení GTC zaplatíte zhruba 3 750 000 Kč bez DPH. Oproti verzi W12 je tak GT levnější o 470 000 kč, GTC pak o 540 000 kč.

České ceny Bentley se přepočítávají z těch německých, takže je možné s celkem vysokou přesností určit, kolik bude vozdilo stát u nás – GT V8 by mělo stát včetně české DPH kolem 4,2 milionu Kč, GTC V8 pak přibližně 4,6 milionu kč.

Samozřejmě vozidlo si můžete dovybavit podle svých představ i další nadstandardní výbavou, a to dokáže cenu vyšponovat s přehledem o další milion korun navíc.

Takže zažít pocit britského aristokrata Vás přijde celkem draho, ale pokud na to máte peníze, vůz Vám ostudu rozhodně neudělá.

autor: David Machala
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. Vlasta Lupták

    pjekna kara