Bigamie z přesvědčení aneb zpátky k přírodě a prastarým zvyklostem.
Bigamie z přesvědčení aneb zpátky k přírodě a prastarým zvyklostem.Zdroj: Pixmac.cz

Bigamie z přesvědčení aneb zpátky k přírodě a prastarým zvyklostem.

4.7/5
Hodnocení:

Napadlo mě, hluboce se zamyslet, jestli se smířím s tím, že budu se svou partnerkou tak nějak napořád. Normálně to tak chodí – oženíte se, zplodíte děti a budete spolu do té doby, než Vás smrt nerozdělí… Nepřipadá Vám to jako týrání? Těch krásných holek, co na světě běhá, tolik polí neoraných kam by šlo sémě zasít… Nechat tohle ležet ladem je vyloženě hřích! Teď třeba někoho mám, ale stejně si neumím představit, že budu třeba 40 let uvázaný ve vztahu. Sice je to fajn, ale 40 let? Proč proboha není povolená bigamie. Měli bychom na výběr, vlastní harém a plno pěkných holek. Samozřejmě ta moje vyvolená by byla na prvním místě a ty ostatní jen podle chuti a nálady. Myslíte, že Váš dosavadní partner, je ten poslední?

Mediální skupina CNN nedávno publikovala rozsáhlý článek týkající se monogamie a jejího původu v lidské kultuře. Podle ní věrnost jednomu partnerovi začala být součástí naší kultury před deseti tisíci roky, kdy lidé přestali kočovat, usadili se a začali vlastnit půdu. Biologicky je však bigamie člověku nepřirozená i po deseti tisícovkách let, během nichž se monogamii lidem do hlav snažili vtlouct náboženští vůdcové a myslitelé. Páry jsou nuceny uvěřit, že ubývající sexuální vášeň v manželství a touha po jiné osobě je selhání vztahu, i když to ve skutečnosti jen dokazuje, že jsou pravými příslušníky druhu Homo sapiens. Monogamie tedy jde proti lidské přirozenosti.

Shrňme si to: Jsme nejsexuálnější druh v celé živočišné říši, můžeme souložit a jsme plodní téměř stále. Muži mají největší penis a varlata z celé rodiny primátů (alespoň teda někteří), ženy mají vystouplá a výrazná prsa. Máme nejvýraznější libido, které nás ovlivňuje denně, přičemž soulož si dopřáváme většinou nejen kvůli plození. A po jediném člověku netouží celý život téměř nikdo z nás a přitom jsme se nechali vmanévrovat do společenských konvencí, které nám předurčují jednoho partnera na celý život. To mi připadá skoro úchylné.

Z evolučně biologického hlediska jsme stále potomky opic a vlastníme tělo živočichů. Někdo může namítnout: „My ale přece nejsme opice!“ Jenže ve skutečnosti jsme! Homo sapiens je jedním z velkých lidoopů Afriky, vedle šimpanzů, bonobů a goril. Další ale může namítnout, že máme možnost volit, jak chceme žít. A je to pravda. Stejně jako si vybíráme náboženství a kulturní normy, vybíráme si, jestli budeme vegetariány. A také jestli budeme vést monogamní pohlavní život nebo budeme nevěrní.

Nevěra je samozřejmě hnus, protože je vždy založená na podvodu nebo aspoň na lžích, podvádění, přetvářkách a neupřímnostech. To jsou věci, které jsou vždycky ošidné a je jedno, jestli jde pro tentokrát o sex s jinou ženou nebo o něco jiného. Ale bigamie není nevěra! Osobně neodsuzuju upřímné a otevřené domácnosti ve třech dokonce si takový život dokážu představit a zcela logicky má určité výhody. Holky si pokecají spolu, pomůžou si s domácností a na chlapa nebudou hrnout, že si chtějí povídat ve chvíli, kdy se jemu nechce a chce mít klid. Samozřejmě je třeba, aby si všichni tři sedli nebo aspoň měli takovou povahu, že jsou ochotní tomu dát čas a bez zášti a žárlivosti k sobě hledat cestu protože v takovém otevřeném vztahu není proč žárlit.

Zároveň ovšem podotýkám, že ženskou věrnost považuju za něco nutného a nezbytného. Mít dva muže je prasárna, ale u muže je prasárnou pouze pokud podvádí, lže a trapně si pytlíkuje své všelijaké vedlejší aktivity a ženské. Jako muž nevidím nic ponižujícího a ohrožujícího na čestné a upřímné bigamii. Funguje v mnoha státech, ale u nás muži bohužel v ženách sami vyvolávají zbytečnou rivalitu, kvůli které pak bigamie vytvořit ani nejde. V arabských zemích může mít muž tolik manželek, kolik uživí. To mi přijde férové. Měl bych své kočky, o které bych se staral, a všichni bychom se měli krásně. Samozřejmě základní pravidlo zní: být ke všem svým ženám spravedlivý. Pokud totiž dát jedné lepší dárek, nebo více pozornosti než ostatním, zaděláte si na průšvih. Nezapomeňte, že více žen sice znamená rozmanitější sex, ale také několikanásobně víc výčitek. Když se na Vás totiž slétne hejno nespokojených fůrií, nevyváznete bez úhony.

Myslím, že tolerance pohlavního pudu a všech potřeb toho druhého by měla být nezbytným rysem všech dobrých žen. Na všem se dá smysluplně domluvit tak, aby to nikomu nevadilo nebo nevhodným přístupem nepodněcovalo v druhých zášť. Samozřejmě nepřekážet a nikam se nenutit, všechno přirozeně a podle situace. Když model rodiny v Orientu zkousne i více oficiálních partnerek, tak proč by to nešlo u nás?

Tímto se s Vámi čtenáři loučím, protože až tyto řádky přečte moje žena, tak mě buď zabije anebo vyhodí ven na mráz a už nebudu mít největší přirození mezi příbuznými ze skupiny primátů…

autor: Ondřej Dunda
rubrika: Sex a vztahy
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. G7

    Dobrý den, v jednom máte pravdu ano je to biologicky nepřirozené.Rodinný svazek je výtvorem církve.

  2. Jitka Nohová

    Máte to hezky zformulované a vymyšlené, ale … Já osobně v takovém vztahu žiju a není to nic moc. Muž mě ani tu druhou nepodvádí, protože obě víme, ale o štěstí a spokojenosti se mluvit nedá. A kdyby nebylo dítěte, určitě by se muž rád k monogamnímu vztahu vrátil.
    A co byste říkal modelu 2 muži a 1 žena ? To by se mně osobně zamlouvalo víc.