Billy Bob - chopper, jak ho neznáte
Billy BobZdroj: Internet

Billy Bob – chopper, jak ho neznáte.

0.0/5
Hodnocení:

V německém Kolíně sídlí motocyklový úpravce, který nemá v názvu ani peklo, ani metal, ani žádnou další drsnou proprietu – firma se jmenuje German Motorcycle Authority. Inu, co byste chtěli – Němci. A přesně oni mají na svědomí i tuhle zakázkovou motorku, jménem Billy Bob.

Abych byl přesný, není to chopper, jak píšu v nadpisu, ale tzv. „Bobber„. Nazýví se tak druh minimalisticky upravené motorky, která má kvůli odlehčení odmontovaný přední blatník a ten zadní je alespoň výrazně změnšený (anglicky se tomu říká „bobbed fender“, odtud tedy ten název). Chronologicky se bobbery řadí ještě před choppery – začly vznikat už ve čtyřicátých a padesátých letech, hned jak se američtí vojáci začali vracet z války a přivezli si ssebou své Harleye.

Billy Bob ovšem není jen tak nějaký Harley, je to stroj postavený od základu nově. Celý bike včetně 11 litrů paliva váží 251 kg, což je zhruba stejně, jako malý Harley Sportster 48, ale v rámu je implantován motor Revtech 110, osmnáctistovka o výkonu 115 koní – což je zhruba dvojnásobek, než má zmíněný Sportster.

Šestistupňová převodovka posílá výkon na zadní kolo, které je stejně jako přední obuté do pneumatiky Firestone Deluxe. Jako perličku nakonec jsem si nechal sedadlo – nebo spíš sedátko. Vypadá dost nepohodlně a navíc je připevněné k rámu neodpruženého zadního kola, jenže uvnitř skrývá hydraulické tlumiče. Ani tak bych ale na komfort domácího ušáku moc nespoléhal…

Billy Bob vyhrál řadu trofejí, včetně prestižní ceny na Custom Chrome European Championship.

autor: Jan Koubek
rubrika: Auto Moto
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.