1st_Boston_Marathon_blast_seen_from_2nd_floor_and_a_half_block_away_-_about_10_secs_after_blast
Zdroj: internet

Bombové útoky

0.0/5
Hodnocení:

Každý určitě slyšel o bombovém útoku v Bostnu a tak vám přináším pár dalších zajímavých bombových útoků.

Teroristický útok na Bostonský maraton
Tento útok se konal 15. Dubna 2013, typ bomby byla bomba z tlakového hrnce naplněné hřebíky a kuličkami z ložisek. Útok zabil 3 lidi a zranil jich přes 170.

Boston_Marathon_explosions_(8652971845)

Teroristický útok v Londýně
Útok byl uskutečněn 7. Července 2005, došlo k sériím bombových útoků. O dva týdny později, 21. července, byly v metru nalezeny další nevybuchlé bomby. Policie přiostřila bezpečnostní opatření. O den později, 22. července, zastřelila v domnění, že jde o teroristu, brazilského elektrikáře Jeana Charlese de Menezese. Jeden z obviněných, Hussain Osman, řekl na soudě, že ty útoky s Al-Kaídou neměli nic společného, a že jim šlo pouze o šíření strachu a upozornění lidi na válku v Íraku, a nechtěli nikoho zabít. Vyšetřovatelé byli opačného názoru, a všichni čtyři teroristi byli odsouzení k vězení na 40 let.

Euston_cordoned_off_070705

Bombový útok na Světové obchodní centru
Útok proběhl 26. Února 1993. V autě pod Světovým obchodním centrem v New Yorku explodovala bomba, která zabila 6 lidí a více než tisíc zranila. Cílem bylo narušit statiku mrakodrapu, k čemu však nedošlo.

WTC_1993_ATF_Commons

Bombový útok na hotel Krále Davida
Útok se uskutečnil 22. Července 1946, bomba zabila 91 lidí a 46 jich zranila. Útok se stal v západním Jeruzalémě, za útok byla zodpovědná militantní revizionisticko-sionistická skupina Irgun. Útok je považován ze jeden z momentů, po kterém se Britové rozhodli složit svou správu nad mandátem Palestina a předat záležitost OSN.

604px-KD_1946

Bombový útok v Oklahoma City
Cílem útoku byla federální budova Alfreda P. Murraha, ve státě Oklahoma dne 19. Dubna 1995. Tento útok si vyžádal 168 mrtvých a 853 zraněných. Útok provedli dva lidé, jeden z nich byl odsouzen k trestu smrti a druhý k doživotí.

408px-Oklahomacitybombing-DF-ST-98-01356

Atentát na Hitlera
Atentát byl uskutečněn 20. Července 1944 a byl pokusem o zabití Hitlera. Organizován byl odpůrci režimu, kteří rekrutovali především z řad armády. Měl na něj navazovat státní převrat a vyjednání míru se západními spojenci. Pachatelem byl Claus Schenk von Stauffenberg. Hitler byl bohužel jen zraněn, ale několik jeho důstojníků bylo tímto zabito.

Hitler-Attentat, 20. Juli 1944

Autor fotek z Bostonského maratonu je : Aaron Tang

autor: Tomáš Lipták
rubrika: Historie
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
 1. Jarda

  No no, chcete snad říci, že atentát na Hitlera se udál v roce 1994? A nějak mi nesedí i rok výbuchu v New Yorku..

  Chce to upravit článek.

  • Zuki

   No to teda :P

  • Tomáš Lipták

   A jéje, děkuji za poukázání na chybu. Už jsem to opravil, podobné chyby by se už neměly opakovat.