Google Glass 3
Zdroj: internet

Brýle budoucnosti

0.0/5
Hodnocení:

Google Glass, někteří o tomto projektu slyšeli, jiní toto slovní spojení vidí poprvé a nevědí co si o tom myslet. Tento článek je určený hlavně pro druhou skupinu lidí, která o Google Glass nic neví, nebo o tom jen tak něco slyšeli.

Co to vlastně Google Glass je? Laicky řečeno to je počítač v brýlích, neboli přenosný, hands-free počítač. Tyto brýle fungují tak, že uživatel má na hlavě nějaké brýle a k nim je připojen malý počítač, jehož „monitorem“ je krystal v pravém rohu zorného pole. Počítač se pak ovládá hlasovými příkazy, takže v praxi to pak vypadá tak, že například jdete po ulici, uvidíte nějakou fakt pěknou holku a chcete si ji vyfotit. Už nemusíte vytahovat foťák nebo mobil a vypadat jak úchylové. Stačí, když počítači zadáte příkaz: „Ok, glass, take a picture.“

Počítač tak udělá obrázek, ukáže se na „monitoru“ vašeho Google Glass a hurá, právě jste se zachoval jak úchyl a nikdo to nepoznal. Tento projekt je teprve v testovací fázi a nejméně rok se nemusí nikde objevit, ale už tak zvládá funkce jako: Nahrát video, použít Google Now (zadáte otázku a ono vám ji odpoví), Google+, hledání, hledání fotek a pár dalších užitečných aplikací.
Zatím je jen jedno mínus ohledně Google Glass a to je, že lidé s brýlemi na předpis ho nemohou používat. Hlavní problém je v krystalu, který funguje jako monitor. Naštěstí Google oznámil, že na problému pracují a chtějí Google Glass zpřístupnit všem lidem.

Dnes jdou tyto brýle už do výroby a osm tisíc šťastlivců je bude betatestovat, tito „šťastlivci“ ale musejí zaplatit 1500 dolarů za exkluzivitu. Celosvětový prodej se očekává začátkem roku 2014, takže se jich jen tak nedočkáme.
Na závěr mám na vás pár otázek. Koupili byste si Google Glass a na co si myslíte, že se budou nejvíce používat?

Ukázka toho jak by mělo vypadat používání Google Glass: http://www.google.com/glass/start/how-it-feels/

autor: Tomáš Lipták
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.