Cellphone Concept
Zdroj: internet

Budou nám v kapsách zvonit hlavy?

0.0/5
Hodnocení:

Až doteď byla vize mobilních telefonů budoucnosti spojovaná s malými rozměry a čistě technickým designem. Japonští experti ale vytřeli všem zrak svým futuristickým mobilem imitujícím lidskou hlavu, ve kterém jde spíše než o chladnou techniku o citové sblížení a intimitu mezi volajícími.

Cellphone Concept

Osacká univerzita a mobilní operátor NTT DoCoMo zatím představil jen prototyp přístroje bez klávesnice a displeje, na kterých se zatím stále ještě pracuje. Je pravděpodobné, že telefon žádnou klávesnici mít nebude a bude poslouchat jen hlasové příkazy.

Nejzajímavější na celém konceptu je napodobenina lidské kůže, jež pokrývá celý povrch telefonu a reaguje na teplo i chlad stejně jako kůže lidská.

Projekt představil vědec Takashi Minato z organizace Telecommunications Research Institute International. Podle něj tento přístroj zásadním způsobem změní komunikační služby. Představený prototyp není větší než dlaň, ale i tak vypadá velmi neskladně. Do kapsy u džínsů ho určitě nenarvete.

“Mluvící torzo“ toho zatím moc neumí. Má v hlavě reproduktor a v trupu LED diodu, která při rozhovoru svítí modře; když nevoláte, svítí červeně. Podle tvůrců se bude přístroj prodávat v mužském i ženském provedení. Další rozšíření zahrnuje podobu důchodce a mladíka. Sice si neumím představit, kdo by si koupil telefon vypadající jako stará bába, ale tvůrci v tom vidí pokrok. Tak proč ne?

Zdeněk Kolbuch

autor: pitrs
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.