medium_3975069276
Zdroj: internet

Bungee jumping na liáně

0.0/5
Hodnocení:

Určitě každý už slyšel o Bungee jumpingu, který je pro normálního člověka celkem bezpečný a je zaručeno, že se vrátí domů živý a zdravý. To na ostrově Vanuatu domorodí odvážlivci nemají garantované.
3792588695
Bungee jumping takový jak ho známe, se liší v mnoha ohledech od toho z ostrova Vanuatu. Na rozdíl od nás domorodci skáčou z devíti metrové věže, sestavené narychlo ze dřeva, která se při každém zafoukání houpe, a ke každému kotníku mají přivázanou liánu. Liána je dlouhá tak akorát aby se skoro dotkly hlavou země, to samozřejmě nezaručuje že se někdy spletou a skokan si rozbije hlavu o zem.

3793424646

Tomuto bungee jumpingu říkají domorodci Naghol a expedice National Geographic z roku 1950 tento rituál nazvala „skok do hloubky“, nebo i „potápění v zemi“. Rituál provádějí domorodci podle jedné legendy, ve které žena, jež se rozhodla uniknout před zlým manželem. Vyšplhala na vysoký strom, kde si uvázala ke kotníkům liánu. Manžel vylezl za ní, ale než se mu podařilo jí chytit, vrhal se dolů Muž skočil za ní, ale na rozdíl od ženy, která přežila díky liánám, se zabil.

3792591887

Tohoto obřadu se mohou účastnit jen muži a časem se ze zvyku stal rituál, kterým si domorodci pokoušejí zajistit dobrou úrodu. Skoky provádějí jak dospělí muži, tak i malí kluci.

autor: Tomáš Lipták
rubrika: Adrenalin
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.