Canon Powershot G1 X
Canon Powershot G1 XZdroj: Canon

Canon Powershot G1 X.

5.0/5
Hodnocení:

Fotíte rádi, ale nechce se vám tahat všude těžkou zrcadlovku a většina kompaktních foťáků vám přijde příliš jednoduchá a nedostačující vašim uměleckým ambicím? Naštěstí je tu střední třída, takové to pověstně „něco mezi“.

Canon představil momentální vrchol své řady PowerShot, model G1 X. Má dosud největší (pro tuto řadu) senzor CMOS o úhlopříčce 1,5 palce a rozličení 14,3 megapixelů, takže by měl navzdory kompaktním rozměrům umět fotky kvalitou srovnatelné s menšími zrcadlovkami.

Foťák umí zvýšit citlivost až na ISO 12800 a má vestavěný objektiv se čtyřnásobným optickým zoomem, který odpovídá ohniskové vzdálenosti 28 – 112 mm a slušnou světelností od 2,8. Digitální zoom umí přidat další čtyřnásobné zvětšení a pak už se vám jistě bude hodit inteligentní optický stabilizátor obrazu.

Možná se divíte, jak může být stabilizátor inteligentní – je to jednoduché. Vnitřní procesor vyhodnocuje způsob pohybu fotoaparátu a automaticky volí jeden ze šesti různých programů stabilizace – od běžného, přes sledovací, kdy stabilizátor ignoruje plynulé otáčení například za jedoucím objektem, jemnou stabilizaci pro makro záběry až po vypnutí stabilizátoru po upevnění fotoaparátu na stativ.

Na zadní stěně příjemně bytelně působícího přístroje najdete výklopný třípalcový displej na kloubu, který umožňuje snadné focení od země, nebo naopak nad hlavou, navíc je ale foťák (na rozdíl od naprosté většiny dnešních kompaktů) vybaven i klasickým optickým průhledovým hledáčkem s dioptrickou korekcí.

Nahrávání kvalitního videa se v posledních letech stalo nedílnou součástí prakticky každého fotoaparátu a PowerShot G1 X nabídne záznam v kvalitě FullHD 1080p/24 a disponuje i tlačítkem pro rychlé spuštění záznamu.

autor: Jan Koubek
rubrika: Věda a technika
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...

Komentáře nejsou povoleny pro tento příspěvek.