Hazardní hra poker
Hazardní hra pokerZdroj: Profimedia

Český pokerový král a multimilionář Martin Staszko.

4.7/5
Hodnocení:

Martin Staszko je sympatický a skromný 35-ti letý muž žijící sám v malém bytečku v Třinci. Pro většinu lidí je to naprosto neznámý člověk. Ve skutečnosti se však jedná o celebritu světového profesionálního pokeru a multimilionáře.

Přitom ještě před pár lety pracoval v korejské automobilce v Nošovicích jako vedoucí směny v lakovně. Při této práci již ale hrál po nocích poker až do doby, kdy se rozhodl pokerem přímo živit. Hrával poker přes internet nebo v hernách, kde při turnajích nevyžadovali vstupní poplatek. Později již navštěvoval živé turnaje. Během své profesionální kariéry hrál přibližně na 15 velkých turnajích, převážně v doupěti hříchu a hazardu – v Las Vegas.

V závěrečném turnaji Světové série v pokeru v americkém Las Vegas skončil Martin druhý hned za německým soupeřem Piem Heinzem. Vydělal si závratných 98 miliónů korun a stal se prvním Čechem, který dosáhl takového úspěchu. Byl to adrenalinový zážitek plný napínavých situací a velká hra nervů. Nakonec bohužel se šťastnějším koncem pro německého soupeře. Martin po skončení turnaje nemrzelo nejvíce to, že byl druhý nebo že mohl vyhrát ještě více peněz, ale že nezískal náramek pro vítěze Světové série.

Profesionální poker na této úrovni je velice sledovaný a má po celém světě milióny fanoušků, proto je sledovanost podobných turnajů vždy velmi vysoká. Ostudu si Martin rozhodně neudělal a jeho rodina a přátelé, kteří spolu s dalšími 1500 fanoušky zápas sledovali živě přímo v hotelu Rio, na něj mohou být právem pyšní.

Sám o sobě však říká, že je skromný člověk a vážně neví, co bude s vyhranými penězi dělat, jelikož prý má vše, co ke svému životu potřebuje. Po luxusním autě netouží, je momentálně nezadaný a žije sám, takže dům nepotřebuje a za drahé věci nehodlá zbytečně utrácet. Možná, až skončí s pokerem, tak bude podnikat, ale nad tím prý momentálně ještě nepřemýšlí. Nyní hodlá hodně cestovat a dál se věnovat svému největšímu koníčku – pokeru.

Takže nám nezbývá než gratulovat a do budoucna přát více takovýchto úspěchů.

autor: Jiří Tkanička
rubrika: Adrenalin
Ohodnoť článek:
GD Star Rating
loading...
  1. lenny

    Ani by mi nevadilo kdyby se o to se mnou rozdělil :D